Silivri Facebook
banner88

YOĞURT FESTİVALİ’NE RENKLİ KORTEJ

YOĞURT FESTİVALİ’NE RENKLİ KORTEJ
Silivri Belediyesi 58. Yoğurt Festivali, ilçe protokol üyeleri, vatandaşlar ve gösteri gruplarının katılım gösterdiği renkli kortej yürüyüşü ile başladı. Festival kapsamında kurulan sergi alanları ve Doğal Pazar büyük ilgi gördü.

Bu yıl 58’incisi düzenlenen Silivri Belediyesi Yoğurt Festivali renkli açılış korteji ile başladı. Eski Yoğurt Satıcılarının temsil edildiği renkli yürüyüşte, Gencer Savaş ve Orkestrası, VIDIN Bulgaria Halk Oyunları Grubu, Çığlık Sanat Atölyesi, Kore Okulu, Belediye Bandosu, Kültür Merkezi Kursiyerleri, Afrika Dans Grubu, Rumeli Üniversitesi Ally’s Garage klasik araba grubu da yer aldı. Korteje MHP İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız ve İsmail Faruk Aksu, MHP İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Hayati Arkaz, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov, Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile eşi Ezgi Yılmaz, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Hazım Tamer Dodurka, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, İBB ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Silivrispor yöneticileri, yöre dernek başkanları, muhtarlar ve binlerce Silivrililer eşlik etti. Ellerinde renkli balonlar ile korteje renk katan Silivrilileri bazı vatandaşlar da evlerinin camlarından alkışlarla eşlik etti. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da, balkonlarda ve camlarda korteje eşlik eden vatandaşları selamladı. Belediye binası önünden hareketle başlayan kortej yürüyüşü, Silivri Sahili Festival Alanı’na kadar devam ederek sona erdi. 

DOĞAL PAZAR SİLİVRİ VE SERGİ ALANLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Silivri Sahili Atatürk Meydanı’nda toplanan kortej grubu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından festival alanına geçti. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, protokol üyeleri ile birlikte stant ziyareti gerçekleştirdi. Silivri Foto Safari 2019 fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezen Başkan Yılmaz, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Kültür Merkezi ile Mahalle Evi kursiyerlerinin el emeklerini sergilediği stantları da ziyaret etti. Ürünlerin sahibi kadınlarla ve eğitmenler ile fotoğraf çektiren Başkan Yılmaz, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Doğal Pazar Silivri’de yer alan organik ürünleri inceledi. Organik domatesten yayık ayranına, doğal reçellerden manda yoğurduna, toprak fırınlarda yapılmış ekmeklere kadar Silivrilerin ürettiği doğal ürünler büyük ilgi gördü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol