Silivri Facebook
  BOŞUNA BEKLEMEYİN

 

Yeni yılın ilk iş gününü de atlattım 2015’e veda edilirken her yerde şans para bolluk aşk temenniler temenniler. Yılın son gününden bile daha yorgun,  pek çok kişinin baş ağrısıyla uyandığı yılın ilk günü vakası “yeni yılın kendine hayrı yok” dedirtecek cinsten.

 

Bakıyorum da isteyen isteyene kimisi sınır tanımazken bazıları aman yeni yıl elimizdekileri almasın yeter moduna girmiş. Eninde sonunda olacağı şu ki yeni yılın da gücü ömrümüzden bir yaş daha götürmeye yetecek.  Ben, ne beklersem kendimden beklerim. İstekleri bilmem de olana bakarsak sağ elin sol ele faydası yok. İş başa düşüyor. Bu yıl da bir planım, iyi bir hedefim olsun. Bence hedef iyidir. İnsanı zinde tutuyor. “ Ne yapsam, günler su gibi geçiyor “ avareliğinden kurtarıyor.

 

Her şeyi, çok oldu olmadı kafaya takmamak lazım. Arada bir aman olduğu kadar, hayırlısı olsun deyip geçebilmeliyiz. Herkes kendi yarasını bilir, hep daha iyisi olduğu gibi, kötüsü de vardır. Olana olmayana çok üzülmek yersiz. Bazen çok önemsiyoruz kendimizi. Oysa Can Yücel'in Hayır şiirinde dediği gibi belki “ Şu dünya, yoruldu mu kuşlar konsun diyedir.” Kuşlar kadar kıymetimiz var mı acaba? O bile şüpheli iken değer verdiklerimize dikkat etsek sanırım daha iyi bir yıl geçireceğiz. Çok da burnumuzu kaldırmadan kendimizi sevelim yüzümüze gülüp arkamızdan farklı davranan insanları hayatımızdan çıkaralım. Kırıcı, umursamaz insanlardan da uzak duralım derim. Kimsenin bizi aşağı çekmesine izin vermeyelim. İşte o zaman beklemek yerine daha iyi bir hayatı almış oluruz.

 

Kime ne hayrımız dokunuyor ona odaklanalım. Bu yıl başkalarına daha çok faydamız olsun diye plan yapalım, olmaz mı?

 

Yeni yıl, bizim tüm umudumuz aklımızdan, fikrimizden, kalbimizden, kendimizden. “Düşünmenin huzuru ayan olsun” yeter bize. Aydınlık fikirlerle yolumuza devam edelim. Bu arada Milli Piyango milyoneri Silivri'den çıkmış (J) ama olsun kararlıyım arkadaş ne varsa bende var aile bağlarında sevgi ve saygıda çok çalışmakta var. Mutlu kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol