Silivri Facebook
banner88

Gençlere En Güzel Bayram Hediyesi
MİMARSİNAN MAHALLESİ’NE GÖRKEMLİ TESİS
 
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Belediyesi Mimarsinan Mahallesi Spor Tesisi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmasında; “Birçok kötülük; eğitimsizlikten, bir arada olmamaktan, güzellikleri ve rekabeti paylaşmamaktan kaynaklanıyor, bu nedenle gençlerimize bu güzel tesisi armağan ettik” dedi. Silivri Belediyesi Mimarsinan Mahallesi Spor Tesisi’nin açılışı, 12 Kasım 2010 Cuma Günü saat 15.00’de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış törenine; Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Selami Değirmenci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Atalay İşcan, CHP ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir, Silivri Belediyesi Başkan Koordinatörü Murat Yıldız, Silivri Mimarsinanspor Kulübü Başkanı Mehmet Şirin Aksu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe amatör spor kulübü başkanları ve yöneticileri, Silivri Belediyesi birim müdürleri ve çalışanları ile mahalle halkı katıldı.
 
AKSU; “BELEDİYE BAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER”
 
Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi’nin gösteri yaptığı açılış programında ilk konuşmayı Mimarsinanspor Kulübü Başkanı Mehmet Şirin Aksu gerçekleştirdi. Aksu; “Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Özcan Işıklar’a mahallemize yapmış olduğu bu güzel hizmetten dolayı sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Hizmet denildiğinde tabii ki farklı birçok konu aklımıza geliyor. Fakat bence bir toplumun geleceği gençleriyse, gençlere yapılan hizmetten daha önemli hiçbir şey olmadığını düşünüyorum. Gençlerimize hepimizin elbirliğiyle sahip çıkması lazım. Mimarsinan Mahallesi’nde 1989’dan beri ikamet etmekteyim. Birçok arkadaşımla bu mahallede çamurda top oynadık. Belki birçok mahallede ve ilçede olmayan bu tesisin kıymetini mahalle halkı olarak da çok iyi bilmemiz gerekiyor. Sayın Başkanım, size tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Değerli misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyor, saygılar sevgiler sunuyorum” şeklinde konuştu.
 
IŞIKLAR; “GENÇLERİMİZE VERİLECEK EN GÜZEL ARMAĞAN”
 
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise yaptığı konuşmasında; “Nüfusun % 65’i 39 yaşın altında olan ilçemizde, gençlerimizin kültürel etkinliklerin yanı sıra, birleştirici bir unsur olan spor faaliyetlerinde de yer almalarını sağlamak amacıyla Silivri Belediyesi olarak başlattığımız mahalle sahaları projemizin ilki Mimarsinan Mahallesi’nde tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Bu tesisin gençlerimize verilebilecek en büyük armağan olduğunu düşünüyorum. Birçok kötülüğün; eğitimsizlikten, bir arada olmamaktan, güzellikleri ve rekabeti paylaşmamaktan kaynaklandığını görüyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu projeyi hiç kesintisiz devam ettirdik ve gördüğünüz gibi Silivri’ye birçok ilçede bulunmayan kalitede ve güzellikte bir tesis kazandırdık. Biz Mimarsinan Mahallesi Tesisini, mahalle kulübüne emanet ettik. Çünkü onların gözetimi altında, bakımının ve işletmesinin çok daha güzel olacağına, tesisin herkese açık kalacağına inandık. Bundan sonra yapacağımız tesislerde de aynı uygulamayı yapacağız” dedi.
 
BAŞKAN IŞIKLAR TESİS HAKKINDA BİLGİ VERDİ
 
Tesis hakkında kısa bilgiler vererek sözlerini bitiren Başkan Işıklar; “24/03/2009 tarihinde yapımına başlanan tesis, 10/03/2010 tarihinde tamamlandı. Belediyemiz tarafından Akkollar İnşaat San. Tic. Ltd. Şirketi’ne ihale edilen “Mimarsinan Mahallesi Semt Sahası” içinde 4560 m2 zeminde saha içi drenajı ve otomatik sulama sistemi bulunan 1 adet suni çim Futbol Sahası, toplam 364 m2 kapalı alana sahip İdari Bina bulunmaktadır. İdari Binanın giriş katında 1 adet yönetici odası, 1 adet hakem odası, 1 adet tesisat odası, 1 adet revir, tuvalet ve ayrıca her iki takım için ayrı ayrı planlanmış olan içinde 1 adet tuvalet, 4 adet duşun yer aldığı soyunma odaları bulunmaktadır. İdari binanın ikinci katında da kapalı kafeterya ve seyir amaçlı teras yer alıyor. Ayrıca tesisin girişinde de Güvenlik Binası bulunuyor” dedi.
 
AÇILIŞ KURDELESİ PROTOKOL ÜYELERİ TARAFINDAN KESİLDİ
 
Silivri Mimarsinanspor Kulübü Başkanı Mehmet Şirin Aksu, yapılan konuşmaların ardından Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a plaket takdim ederek, Mimarsinan Mahallesi’ne katkıları nedeniyle teşekkür etti. Başkan Işıklar, Mimarsinanspor Kulübü için hazırlattığı forma ve antrenman malzemelerini de açılış töreni öncesi teslim etti. Daha sonra ilçe protokol üyeleri yeni tesisin kurdelesini keserek, hep birlikte hizmete açılan sosyal tesisi gezdiler.
 
ŞÖHRETLERDEN GÖSTERİ MAÇI
 
Silivrili Şöhretlerle, Mimarsinanspor Kulübü Şöhretleri, Silivri Belediyesi Mimarsinan Mahallesi Spor Tesisi’nin açılışına özel bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın başlama vuruşunu yaptığı, dostluk havasında geçen maçı 3-2 Silivrili Şöhretler kazandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol