Silivri Facebook
banner88

BOZOĞLU "YENİ SELİMPAŞA KAVŞAĞI SİLİVRİMİZE HAYIRLI OLSUN"

BOZOĞLU "YENİ SELİMPAŞA KAVŞAĞI SİLİVRİ'MİZE HAYIRLI OLSUN"

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, yıllardır Silivri'nin kanayan yaralarında biri olan ve bugüne kadar birçok kazaya ve karmaşaya sebep olan Selimpaşa kavşağı battı-çıktı ve geometrik düzenleme projesine başlandığının müjdesini verdi.

Selimpaşa trafiğinin kangren haline gelmiş kavşak noktasındaki yoğunluğu azaltmak ve olası kazaların önlenmesi maksadı ile İBB Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından tasarlanarak onaylanan geometrik düzenlemeye ilişkin açıklama yapan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

'İŞİN İHALESİ TAMAMLANDI GEOMETRİK DÜZENLEME BAŞLIYOR'

İstanbul'un Avrupa'ya açılan kapısı olan Silivri'mizin girişi hükmündeki Selimpaşa'da ki tıkanmaya, düzensizliğe ve tehlikeye hepimiz şahittik. Yıllardır çözülemeyen ve adeta Silivri'mizin kanayan yarası dediğimiz Selimpaşa kavşağının düzenlenmesi noktasındaki gayretlerimiz çok şükür sonuç verdi. Göreve geldiğimiz günden bu yana takipçisi olduğumuz konuların en başına gelen bu sorun artık ortadan kalkıyor. İBB Meclisinde onaylanan geometrik düzenleme çalışmamızın ihale süreci tamamlandı. Selimpaşa geometrik kavşak düzenlememizde şantiye aşamasına kadar gelindi.

YAKLAŞIK MALİYETİ 50 MİLYON TL OLACAK

Silivri'mizin çehresini değiştirecek olan Selimpaşa kavşak düzenlemesinin toplam maliyeti yaklaşık 50 milyon lira olacak. Projenin gerçekleşme sürecinde, İlgili tüm altyapı kurumlarına ait mevcut altyapı tesislerinin yeni proje güzergahına göre yeniden tesis edilecek. Silivri-İstanbul istikametinde E-6 yoluna bağlanabilmek için 230 m. uzunluğunda 9 m. genişliğinde tünel metodu ile Battı- Çıktı yapılacak. E-6 Selimpaşa gişelerinden çıkış yapan araçların İstanbul istikametine dönüş yapabilmesi için 110 m. uzunluğunda 10 m. genişliğinde viyadük yapılacak. Silivri-İstanbul istikametinde akıcı sirkülasyon olabilmesi için 500 m. uzunluğunda 32 m. genişliğinde tünel metodu ile Battı Çıktı yapılacak. Ortaköy istikametinden gelen trafiğin E-6 Karayollarına bağlantısını sağlayacak geometrik düzenleme yapılacak. Metrobüs projesine hazırlık için mevcut yan yollar genişletilecek ve geometrik düzenleme yapılacak. Bu düzenleme gerçekleştirilip bittiğinde Silivri'de yaşayan kıymetli hemşerilerimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşadığımız gibi bu yolu kullananlar için de büyük bir tehlikeyi ve karmaşayı önlemiş olacağız. Selimpaşa Geometrik Kavşak Düzenleme Projemiz Silivri'mize hayırlı uğurlu olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol