Silivri Facebook

Emekliye Bayram İkramiyesi...

Emekliye ve memura bayram ikramiyesi verilmesi ile ilgili son dakika haberleri araştırılıyor. Emekli maaşı 2018 ikramiyeleri ne kadar olacak ve SSK Bağkur emekli maaşına ikramiye yapılacak mı sorularının yanıtları merak ediliyor. Ramazan Bayramına az bir zaman kala vatandaşlar heyecanla bayram ikramiyeleri ile ilgili yapılan açıklamaları takip ediyorlar. Kamu Personeli Denetleme Kurulu (KPDK) 29 Mart 2018’de toplandı. Sendikalar ile bir araya gelecek olan Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun önderliğinde toplantı tamamlandı. Memur ve emeklilerin heyecanla beklediği memur ve emekliye bayram ikramiyesi konusu gündemde yer almadı. KPDK toplantısında öne çıkan konular kamu personelinin izinleri ve kadrolu istihdam oldu. Toplantıda, memurlara ve emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları'nda ikramiye verilmesi taleplerinin de ele alınması bekleniyor. Kamu Personeli Danışma Kurulu, emekli ve memurlar tarafından yakından takip ediliyor. KPDK kapsamında sendikalar ile bir araya gelecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, Bakan Jülide Sarıeroğlu önderliğinde toplu sözleşmede karara bağlanamayan konuları masaya yatırması planlanıyor. Masanın en önemli konusunun ise geçtiğimiz Ağustos ayında da gündeme getirilen emekliye yılda iki kez verilmesi öngörülen bayram ikramiyesi olması bekleniyor. Eğer emekliye bayram ikramiyesi karara bağlanırsa bundan yalnız memur ve memur emeklileri değil SSK ve Bağ-Kur'luların da faydalanacağı öngörülüyor. Emekli memur maaşı ikramiyeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde sizlerle.

KPDK TOPLANTISI SONA ERDİ

Kamu Personeli Denetleme Kurulu (KPDK) 29 Mart 2018’de toplandı. Sendikalar ile bir araya gelecek olan Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun önderliğinde toplantı tamamlandı. Memur ve emeklilerin heyecanla beklediği memur ve emekliye bayram ikramiyesi konusu gündemde yer almadı. KPDK toplantısında öne çıkan konular kamu personelinin izinleri ve kadrolu istihdam oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Komisyon çalışmalarımız çerçevesinde birinci gündem maddemiz izin konuları, alt komisyonumuzun önerilerini değerlendireceğiz. Bir diğer konumuz da 2011 yılında yasal zemine kavuşan esnek çalışma modellerimiz, bu konuda da gerçekleştirilen sunumları dinleyeceğiz” dedi.

EMEKLİYE VE MEMUR BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Kamu Personeli Danışma Kurulu, emekli ve memurlar tarafından yakından takip ediliyor. KPDK kapsamında sendikalar ile bir araya gelecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, Bakan Jülide Sarıeroğlu önderliğinde toplu sözleşmede karara bağlanamayan konuları masaya yatırması planlanıyor. Masanın en önemli konusunun ise geçtiğimiz Ağustos ayında da gündeme getirilen emekliye yılda iki kez verilmesi öngörülen bayram ikramiyesi olması bekleniyor. Eğer emekliye bayram ikramiyesi karara bağlanırsa bundan yalnız memur ve memur emeklileri değil SSK ve Bağ-Kur'luların da faydalanacağı öngörülüyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanamayan memur ve memur emeklisine bayram ikramiyesi konusunun bu ay KPDK toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor. İlk KPDK toplantısı toplu sözleşme görüşmelerinin ardından Kasım ayında gerçekleştirilmişti. Bu ay ikinci olarak toplanacak olan KPDK'nın bayram ikramiyesi konusunda bir karara varması bekleniyor.

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLECEK?

Toplu sözleşme görüşmelerinde bayram ikramiyesi konusunu gündeme getirerek taleplerinden bahseden Memur-Sen cephesi, daha evvel emekliye promosyon ödemesine de ön ayak olmuştu. Bütün emeklilerin faydalandığı promosyon ödemeleri sonrasında yeni gündem bayram ikramiyesi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de hayata geçirilmesi beklenen emekli ikramiyesi Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer defa olmak üzere yılda iki defa ödenecek.

Kaynak: Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol