Silivri Facebook
banner101

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı Suç Örgütü Hakkında Açıklama Yaptı...

- - BASIN AÇIKLAMASI - -

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında; Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yönetme ve Üye Olma, söz konusu bu kapsamda olmak üzere Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti. Silahla Yağma, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermi Satın Alma. Taşıma ve Bulundurma suçları sebebiyle. 18/07/2017 tarihinde yapılan operasyon neticesinde 12 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Soruşturma dosyası kapsamında; bir kısım şüphelilerin ev ve araçlarında Mahkeme kararı uyarınca yapılan aramalarda; 12/07/2017 tarihinde3 adet silah. 1 adet şarjör (9 mermi ), 15 adet mermi, satışa hazırlanmış paketler halinde taş kokainve 4 kğ esrar maddesi ele geçirilmiştir.

12/07/2017 tarihli operasyon sonrasında gözaltına alınan 2 şüpheli şahıstan H.E, K.ÇCumhuriyet Başsavcılığımızca 13/07/2017 tarihinde alınan ifadelerinin ardından, tutuklanmaları talebi ile Silivri Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, sorguları yapıldıktan sonra aynı tarihte yukarıda yazılı suçlardan tutuklanmışlardır.

Suça sürüklenen çocuk şüpheli A.B. Savcılığımızca ifadesi alınmasının ardından tutuklanma talebi ile Silivri Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, sorgusu yapıldıktan sonra aynı tarihte yukarıda yazılı suçlardan hakkında tutuklama kararı verilmiştir.

 Gözaltında bulunan 11 şüphelinin 25/07/2017 tarihinde Başsavcılığımızda atılı suçlardan savunmaları alınmış, şüpheliler Y.Ç, B.Ü, H.Ü, E.Ç, S.D, M.D, K.B, N.B, D.O, M.K yukarıda yazılı suçlardan tutuklama talebi ile şüpheli V.Ü ise Adli Kontrol Talebi ile Silivri Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir.

Soruşturma ve sorguları devam etmekte olup; Kamuoyuna ve tüm Basın-Yayın Kuruluşlarına saygı ile duyurulur.25.07.2017

 Hüseyin GÜMÜŞ

Silivri Cumhuriyet Başsavcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol