Silivri Facebook
banner88

Ümit Kalko’dan Basın Açıklaması

Ümit Kalko’dan Basın Açıklaması

Değerli Silivrili Hemşehrilerim,

Hepinizin bildiği gibi geçen yıl senetleri piyasada gezen batak bir takımı alıp, ilk yılında şampiyon yaparak ikinci lige çıkarma başarısını gösterdik. Ancak başarımızdan rahatsız olan Sayın Özcan Işıklar, spora açık bir şekilde siyaset karıştırarak ve belediye imkanlarını baskı unsuru olarak kullanarak yönetimimi düşürdü ve Terbiyeli Çorbacısı’nın sahibinin kulüp başkanı olmasını sağladı. Hatırlayacağınız gibi düzenlenen olağanüstü kongrenin genel kurulunda sırf kürsüye çıkıp konuşmak istediğim için beni  yaka paça dışarıya attılar. Kendisine gani gani rahmet dilediğim, ilçe emniyet müdürümüz Hakan Çalışkan sayesinde büyük bir faciadan Silivrisporumuz son anda kurtuldu. Bu olay, başta Kanal D olmak üzere birçok ulusal TV kanalının ana haber bültenlerinde yer buldu ve tarafıma yapılan bu çirkin müdahale sebebiyle Silivri’mizin imajı bir kez daha zedelendi.

Hatırlarsanız, geçen yıl Silivrispor’a başkan seçildiğim toplantıda kulübe ne kadar hibe edeceğimi, ne kadar da borç vereceğimi deklare etmiştim. Başkanlık görevim devam ederken aynı sözümün arkasında durdum. Şimdi ise hibe miktarının dışında kalan ve borç olarak verdiğim miktarı geri alabilmek için hukuki yollara başvurdum. Borç olarak verdiğim bu parayı geri aldıktan sonra da kurduğum vakıf aracılığı ile son kuruşuna kadar yine Silivri için harcayacağıma dair kamuoyu önünde söz verdim ve bu sözümün altını bir kez daha çiziyorum.

Silivrispor’a başkan olan arkadaş lütfen benim param ile bu işi yapmak için çabalamasın. Kendi parası ile yapsın. Silivrispor başkanlığına talip olurken başkalarının kesesine güvenen bu malum zat, şimdi benim bu hukuki yolumu ihanet olarak karşılayıp ağlamaktadır.

Şu unutulmasın ki;

Silivrispor başkanlığı bir ağlama duvarı değildir. Biz geldiğimizde kulübün durumu daha kötüyken ağlayıp zırlamadık, çalıştık, maddi manevi bütün imkanlarımız sefer ettik ve kulübü şampiyon yaptık. Umuyorum Silivrisporumuz yine şampiyon olur. Başarılı olunmazsa bu darbeyi yapan ve yaptıranlar bunun hesabını Değerli Silivrili Hemşehrilerime verirler. Bu süreçte malum kulüp başkanını ve onu başkan yaptıran kişiyi hep beraber kucaklamalıyız, arkalarında durmalıyız.

Saygılarımla

Ümit Kalko

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol