Silivri Facebook

Vatan Sevgisine Engel Yoktur...

 VATAN SEVGİSİNE ENGEL YOKTUR.

İlçemiz Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Çanakkale Şehitlerini Anmak için çok farklı bir tiyatro etkinliği ile Biz de Varız dediler.

Özel öğrencilerin gölge oyunu tarzında yaptığı ‘SON YOKLAMA’ adlı tiyatro etkinliği büyük beğeni kazandı. Alışılagelmiş etkinliklerden farklı olarak sergilenen sahne performansı izleyicileri duygusal ve unutulmaz anlar yaşattı.

Programa İlçe Emniyet Amiri Gülay TUNÇER, Milli Eğitim Şube Müdürleri Osman KESİCİ ve Mecit ALBAYRAK, Mal Müdürü Hadi İLGİN, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat KUTLU ve beraberindeki üyeler, EĞİTİM BİR-SEN İlçe Temsilcisi Yusuf GÜVEN, Okul Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tamamen dolu olan salonda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Bünyamin KURT, ‘ Söz Konusu Vatan Savunması Olunca Bu Ülkede Yaşayan Her Bir Ferdin Dün Çanakkalede Nasıl Seve Seve Canını Verdiyse Bügün de Aynı Koşullar Oluştuğunda Tekrar Aynı İman ve İnançla Vatan için Herkesin Hazır Olduğunu’ belirtti.

Okul Müdürü Bünyamin KURT Özel Eğitim öğrencileri olarak Türkiye de bir ilk gerçekleştirmenin gururu ve heyecanını taşıdıklarını belirtip katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca SİAD’ın katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Daha sonra özel öğrencilerin Grup Ünlem ile birlikte hazırladıkları Koro Şarkıları sahne aldı. Ardından Eğitimci Yazar Ali Erkan KAVAKLI’nın söyleşisi ile program sona erdi.

Program sonunda okul bağışçısı Abdullah BİLGİNGÜLLÜOĞLU tarafından programa katılan AK PARTİ İlçe Başkanı Rıfat KUTLU’ya özel öğrenciler tarafından hazırlanan Türkiye Haritası tablosu hediye edildi.

Program çıkışında katılımcılara yazarın MATARAMA KAN DOLDU adlı kitabı hediye edildi ve Çanakkale yemek menüsünde bulunan Buğday Çorbası-Üzüm Hoşafı ikram edildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol