Silivri Facebook
banner88

Dolar Haberimiz Tam İsabet Buldu! İki Ay Önce Ne Yazmıştık? ÖZEL HABER

Dolar Haberimiz Tam İsabet Buldu! İki Ay Önce Ne Yazmıştık? ÖZEL

Bu haberi 18.08.2018 günü yazdığımızda dolar kuru hafta başı 7.00TL, birkaç gün sonra 6.70 TL idi… Dolar kurunun 5.50 TL’de dengeleneceğini yazmıştık. Yaklaşık iki ay içinde dolar tahmin ettiğimiz seviyeye geldi… Şu saatlerde 5.48 TL’den alıcı buluyor. Önümüzdeki günlerde düşüş görülebileceği gibi, zaman zaman yükselişlerle fiyatlama 5.50 civarında olur.

Döviz Kuru Kaç Lirada Dengelenir?

Ekonomi uzmanlarının birleştiği en önemli nokta dolar fiyatlarındaki yükselişin hiçbir temeli Yok! Amerika ile yaşanan gerilimin arttırdığı dolar kuru sıkı mali politikaların ardından kısa süre sonra 5.50 lirada dengelenmesi bekleniyor. Bankaların güçlü olduğu bir dönemde hisse senetlerinin de düşmesi tam bir spekülatif davranış olarak yorumlanıyor. Ülkede panik yaratmak için sosyal medyadan dolar ile ilgili gerçek olmayan, provoke edici ve algı oluşturan paylaşımlarda bulunan 346 kişi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından soruşturma başlatıldı. İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada;” Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde 07 Ağustos 2018 tarihi itibariyle paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edilmiş, konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.” Denildi.

Silivriliyiz.COM - Silivri'nin Haber Sitesihttps://www.silivriliyiz.com/ozel-haber/doviz-kuru-kac-lirada-dengelenir-h16250.html


 

Anahtar Kelimeler:
DolarTam IsabetKurDüştü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol