Silivri Facebook
banner88

KÖŞE YAZARIMIZ EGE İNCİ ‘NİN ÜNLÜ YAZAR ZEKİ ÇELİK İLE RÖPORTAJI…

KÖŞE YAZARIMIZ EGE İNCİ ‘NİN ÜNLÜ YAZAR ZEKİ ÇELİK İLE RÖPORTAJI…

Yeni köşe yazarımız Ege İNCİ, Kültür, sanat yazıları ile silerle. Ege İNCİ  İlk olarak ünlü yazar Zeki Zeki ÇELİK ile yaptığı röportaj:

1.Kısaca kendinizi anlatır mısınız?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu coğrafya üzerinde yaşıyorsak değerini çok iyi algılamalıyız. Yurt dışına görevimiz icabı gitsek de nerede yaşarsak yaşayalım ama Ülkemizin menfaatlerini ön plana çıkararak yine bu vatan uğruna yüreğimizi koymalıyız. Şahsım olarak ben yarım asırlık sanat hayatımda bunu yapmaya çalışıyorum. Vatani görevimi tamamladıktan sonra çeşitli işlerde rızkımı aramaya çalıştım.

Vatan, Bayrak Devlet, Millet aşkı içimde kükredikçe duygularıma hakim olamadım . Topluma faydası olan eserler üretmeye devam ettim. Bu birikimleri okuyucu kitlesine ulaştırabilmek için geceli gündüzlü çalıştım. Kul hakkı üzerime geçmesin düşüncesini benimseyerek... Hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan kendi imkanlarımla farklı konularda 30 adet eserimi siz okuyucu kitlesine ulaştırmayı başardım. İlk beş eserimi Zeki Çelik Yayınları adı altında Çocuk şiirleri, Doğa şiirleri, Dini şiirler, Aşk şiirleri ve Kıbrıs şiirleri kitaplarımı yayımladım. İkinci el kitapları alım satım kiralama sistemini resmi olarak Türkiye'de başlattıktan sonra Ülkemde sanat adına Göller Bölgesi Yazarlar ve Şairler Derneğinin kurulmasına vesile oldum yazarların duygularına tercüman olabilmek için 15 sayı dernek bülteni DUYGU SELİ yayımladım, yarışmalar ve şiir ve müzik programları sayesinden binlerce gönül dostumun farklı tarihlerde araya gelmesine vesile oldum. Dünyada benzeri olmayan yuvarlak ortasından minareli proje taslağı bana ait olan Yıldız Tepe Caminin Şarkikaraağaç Kerkük mahallesinde yapılmasına, ibadete açılmasına vesile oldum. Köyümüze türbe v,s işler yaptırdım Zekice kültür ve sanat evimi halkın ziyaretine açarken Hayallerden gerçeğe azmin zaferi kitabımdan gelenlere hediye ettim.

Isparta şiirleri, yeni Çocuk şiirleri, Kadın onlar bizim baş tacımız ,Aşkın deryası, Zekice den Masallar ,İbretlik Duygular, Kanseri yenmezsek o bizi yener, Kanser sana güle güle, Sağlık Olsun, Dernek adına Pembe düşler hikayeleri hazırladım, Farklı Şiirler, Tatlı yorumlar, Aslını Neslini UNUTMA, Köşemdeki İnciler, Komik ya hikayeleri Roman:, MAĞARA, HAZİNE, KAYBOLAN YAZAR, GÖNÜLLÜ DEDEKTİF. ATATÜRK Şiirleri Bu Vatan bizim Uğruna ölürüm TÜRKİYE'M, İlahi sözler ve Düşünceler , Bu Vatan Uğruna Yüreğini Koy diyorum ve her kitap bir hazine .. Bu yıl için 10 kitaplık anlaşmam var 32. eserim şu an basılıyor yıl sonuna kadar 40 kitap olacak İnşallah.

2.Ne kadar zamandır yazıyorsunuz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol