Silivri Facebook
banner88

MUTLU BOZOĞLU'NUN GİRİŞİMİ İLE MASKE ÜRETİMİ BAŞLADI...

BOZOĞLU’NUN GİRİŞİMLERİ İLE “SİLİVRİ ABDULLAH BİLGİNGÜLLÜOĞLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU SİLİVRİ DEVLET HASTANESİ İÇİN MASKE ÜRETECEK”


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, korona virüs salgını önlem çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada virüs ile ilgili değerlendirme yapan Bozoğlu, Silivri’de maske ihtiyacını karşılamak adına yaptıkları girişim sonucu Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nun Silivri Devlet Hastanesinin ihtiyacını karşılamak üzere maske üretimi yapılacağını açıkladı.


DEVLETİMİZ BÜTÜN KADEMELERİ İLE GÖREVİNİN BAŞINDA
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Küresel salgın haline gelen korona virüsün yaygınlaşması ile birlikte devletin bütün kademeleri ile mücadele ve önlem noktasında, görevinin başında olduğunu söyledi. İlçe Başkanlığı olarak, Silivri Devlet Hastanesi’nin maske ihtiyacının karşılanması için harekete geçtiklerini de ifade eden Başkan Bozoğlu konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi; “Çin’den başlayarak neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla ilgili devletimiz çok dikkatli ve ihtiyatlı davranarak daha virüs ülkemize girmeden gerekli tüm önlem ve tedbirleri almıştır. Böylelikle belki de çok daha vahim sonuçların önüne geçildiğini belirtmek isterim. Bu virüsün ortaya çıkması ile birlikte vatandaşlarımızın maske temin etme ihtiyacı doğdu. Bu sebeple İlçemizin de bu salgına karşı seferberliğe katılabilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı’mızın iki gün önce meslek liselerinde pilot olarak başlattığı maske üretimi uygulamasının Silivri’de de yapılması için harekete geçtik. Yaptığımız başvuru sonrası Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürlüğü ve Silivri Devlet Hastanesi Başhekimliği ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Özel Eğitim Meslek Okulumuzda maske üretimi yapılacak ve bu maskeler Silivri Devlet Hastanemizin ihtiyacını karşılayacak. Maske fırsatçılarına imkân vermemek adına öncelikle Silivri Devlet Hastanesi’nde bulunan hastalar ve personel için üretilecek olan maskelerin diğer kurum ve kuruluşlar için de üretilmesi adına girişimlerimiz devam edecektir. Devletimizin bu salgınla mücadelede gösterdiği hassasiyeti bizler de bireysel ve kurumsal olarak göstermeliyiz. Silivrili hemşerilerimizden gerekmedikçe evlerinden çıkmamalarını, kişisel hijyene ve resmi kurumlardan yapılan uyarıları mutlaka dikkate almalarını rica ediyor, bu salgın illetini de yine hep birlikte verdiğimiz mücadele sayesinde yeneceğimizi bilmelerini istiyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol