Silivri Facebook
banner101
 Silivrili AK Partililer... Cihangir DAVUTOĞLU

Genel seçimlerde AK Parti'nin zaferi ile biten sonuçlardan sonra gözler Silivri'ye çevrildi...

7 Haziran 2015 seçimlerinde 6 bin oy fark yiyen AK Parti, acaba Silivri'de nasıl bir sonuç alacaktı.

14 Temmuz günü evlilik kararı alan Dilek Demiral'ın istifasından sonra yeni başkan ataması bir ay sürdü ve adayların arasından Rıfat Kutlu, AK Parti Silivri İlçe Başkanı olarak AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümünde atandı...

Rıfat Kutlu egolarını yenmiş, gençlik kolları başkanlığı, teşkilat başkanlığı yapmış, dürüst ve partiyi birleştirici bir yapıya sahipti...

İki buçuk ayda büyük bir performans gösterdi, küskünlerle tek tek ilgilendi, programlı bir çalışmayla seçimlere hazırlandı.

AK Parti SKM başkanı Hüseyin Turan olsun dendiğinde hiç itiraz etmedi. Kompleksiz olduğunu burada da gösterdi. Yarınlarda önüm tıkanır diye hiç düşünmedi ve semeresini de aldı.

Hüseyin Turan önceki Belediye Başkanıydı ve siyaseti çok iyi biliyordu, beraberinde tecrübeli Yetkin Çavdar ve Adil Sirkecioğlu ile birlikte iyi bir organizasyon ile kilit noktalara programlar yaptı, AK Parti'nin ağır toplarının Silivri'ye gelmesinde büyük destek verdi.

Milletvekili Tülay Kaynarca belki de hiç olmadığı kadar Silivri'ye geldi, her gün birkaç programa katıldı. Çok kilit noktalarda hep O vardı.

AK Parti Silivri İlçe Yönetimine, Kadın Kollarına ve Gençlik Kollarına ayrı bir sayfa açmak gerekir. Özverili çalışmalarını herkes takdir etti.

Rıfat Kutlu bu konuda da birleştirici bir tutum izledi. Önceki yönetimden hemen hemen yarı yarıya ismi yeni yönetiminde yer verdi. İyi bir organizasyon da yapılınca hem yöneticiler, hem de parti için çalışanlar mutlu oldu.

Alperenlerin katılımı partide büyük bir moral oldu. Bu organizasyonu yapan Fahrettin Berktaş'a da hakkını vermek lazım.

Seçim sonuçları Türkiye geneli ile paralellik gösteriyordu ama burası Silivri'ydi. Yıllardır CHP her seçimde (2004 hariç) kazandı. Yani Türkiye ayrı Silivri ayrı değerlendirilmeliydi.

7 Haziranda kaybedilen bir çok mahallede tekrar AK Parti birinci parti çıktı. Aradaki fark 1400 civarına düştü...

AK Parti teşkilatına büyük bir moral olan sonuçlar "durmak yok yola devam" sloganına dört elle sarılmalarına vesile oldu.

3 yıl 4 ay kalan yerel seçimlere şimdiden hazırlıklar başladı. iyi bir aday ile artık kimse rahat uyuyamayacak...

İşin özü...

Birilerinin uykusu kaçtı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol