Silivri Facebook
banner101

Silivrispor Yöneticilerine Tarihi Önerim… Cihangir DAVUTOĞLU

80’li yılların sonlarına doğru Bilim İlaç Sanayii’de Satış Müdürü olduğum dönemler…

En büyük tutkum olan Beşiktaş ile yatıp kalkıyorum, o zamanlar ismi İnönü Stadı olan sahamızda kapalı tribünün ortasında 30 kişiye yakın grubumuzla maçları seyrediyoruz…

Kapalı tribün numaralıydı ama numara geçmezdi. Maça gelenler kimin nerede oturduğunu bilir asla yerlerine oturmazdı.

İlaç sektöründe olduğum için çevremdeki kişiler ya doktor ya da eczacı. İçlerinde öyle biri vardı ki; Beşiktaş’ta sol bek oynadığı zamanlarda gelmiş geçmiş en iyi iki sol bekten biriydi. Daha sonra tıbbiyeyi bitirerek K.B.B doktoru olmuştu. Rahmetli Vedii Tosuncuk…

Beşiktaş Başkanı rahmetli Süleyman Seba yönetiminde görev aldığı yıllardı. Ne kadar iyi Beşiktaşlı olduğumu bildiği için bir gün “haydi! Süleyman Seba ile seni tanıştırayım, bugün yönetim kurulu toplantısı da var!” Demişti.

Eski kulüp binamıza geldik, üst kata çıkıp beni efsane başkan Süleyman Seba ile tanıştırdı. Benim ne kadar iyi bir Beşiktaşlı olduğumu anlattı. “Başkanım izin verirsen yönetim kurulu toplantısına alalım, kendisiyle birlikte geri döneceğim.” Dedi. Başkandan izin çıkınca sondaki bir koltuğa iliştim…

O yılarda şerefli ikincilikler yaşıyorduk. Peş peşe iki mağlubiyet bir beraberlik ile takımda anlaşılamaz sonuçlar çıkıyordu. Takım iyi oynuyor ama galip gelemiyordu. Yönetim kurulunda neler yapılması gerektiği konuşuldu. Sonlara doğru rahmetli Vedii Tosuncuk, “sen ne diyorsun bu duruma Cihangir bey” diye sordu.

Söylenecek gerçekten bir şey yoktu… Takım iyi ama sonuç alamıyor. Sadece bir öneride bulunabildim… “Takımı Eyüp Sultan Hazretlerine götürelim.”

Değerli dostum rahmetli Dr. Vedii Tosuncuk beni öyle severdi ki “tamam başkan iyi olur.” Dedi. İlk Cuma günü Eyüp Sultan hazretlerine gidildi. O tarihten sonra takım peş peşe galibiyetler almaya başladı.

Şimdi! Silivrispor’u düşündüğüm zaman bu anılarım aklıma geldi. Zonguldak Kömürspor maçının son dakikalarında bile mutlak golden yararlanamadık.

Daha öncede yazmıştım, görüştüğüm futbolcular para sorunumuz olmuyor demişlerdi. Yönetimde ne sorun var bilmiyorum ama çözüm önerimi söylüyorum…

Başkan ve yönetim, teknik ekip ile futbolcuları alıp Eyüp Sultan hazretlerine bu Cuma günü ziyarete gitsinler… Dualarını yapsınlar.

Bu onlara manevi güç verir… Manevi güç yanlarında olursa; vurdukları inşallah GOL olur.

Sevgilerimle.

Cihangir DAVUTOĞLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol