Silivri Facebook
banner88

BERKER ESEN;" PARTİMİZİN 97. YIL DÖNÜMÜNÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM...

Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıl önce işgal altında kan ve ateş cehenneminin ortasında, bağımsızlık sevdasıyla vatanını kurtaran ve Cumhuriyetimizi kuran partidir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan tek partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile adaletin güçlü savunucusu; laiklik başta olmak üzere Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının sağlam güvencesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam mücadelesinin öncüsüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını korumaya ve ileri götürmeye and içmiş bir partidir.

Büyük Önderimizin işaret ettiği gibi, “cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde” olsalar bile Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve halkın partisi olarak bir ulu çınar gibi dimdik ayaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır.

97 yıldır demokrasi, adalet, özgürlük ve eşitlik mücadelesinden taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi asla geri adım atmayacaktır.

Üstlendiğim her görevde neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta kurucumuz büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, İsmet İNÖNÜ, Bülent ECEVİT ve yol arkadaşlarını şükranla anıyor; hayatta olan eski genel başkanlarımız Hikmet ÇETİN, Altan ÖYMEN ve Deniz BAYKAL’a uzun ömürler diliyorum.

Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU olmak üzere cumhuriyetimize sahip çıkarak, aydınlık yarınlar için çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda, aklın ve bilimin rehberliğinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla, partimizin 97. Kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyorum.

Berker ESEN

CHP Silivri İlçe Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol