Silivri Facebook
banner101

Vatan Partisi Basın Açıklaması...

Vatan Partisi 27 ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdiği olağanüstü kurultayda, Cumhurbaşkanı adayını tüm delegelerin oylarıyla Genel Başkanımız Dr. Doğu PERİNÇEK’i aday olarak belirlemiştir.

      Anayasaya göre, Cumhurbaşkanlığına aday olabilmek için 20 milletvekilinin imzası ile yada 100 bin vatandaşın imzalı dilekçesi ile aday gösterilebilmektedir. Vatan Partisi Kurultay günü, bu amaçla bir günde 5 bin imza toplamıştır. VP Silivri ilçe örgütü olarak, Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmak üzere, Genel Başkanımız Doğu Perinçek’i aday gösteren dilekçe imzalama işlemini başlatmış bulunuyoruz.

      Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar, Milli Hükümet seçeneğini zorunlu kılmaktadır. Vatan Partisi’nin ısrarla dile getirilen, dış politika ve komşularla işbirliği seçeneği ülkemizin gündemindedir. AKP Hükümeti vatan savaşı verdiğimiz süreci doğru yönetememekte, yalpalamaktadır.

       Türkiye başarıyla gerçekleştirdiği, “Fırat Kalkanı” ve “Zeytin Dalı” Harekatları dolayısıyla, ABD ile cephe cepheye gelmiştir. Türk Halkının desteğini arkasına alan TSK, vatan savaşı yapmaktadır. Bu savaşta Mehmetçiğimizin yanındayız. Mehmetçiğin yaptığı kahramanca mücadeleyi desteklerken, her türlü psikolojik ve menfi saldırıları önlemek için üzerimize düşen vazifeyi yapmaktayız.

       Suriye’de oluşan cephe nettir. Bir tarafta, bilinen bölücü hain örgütler, ABD, İsrail, diğer tarafta ise Türkiye, İran, Irak, Rusya, Suriye vardır. Vatan bütünlüğü ve emperyalist saldırıların bertaraf edilebilmesi için bu ülkelerle işbirliği ve dayanışma yapmamız şarttır. Dünya ve bölge gerçekleri bunu gerektiriyor. Bu durumu ilk önce gören Vatan Partisi programına bu unsurları koyarak, bu ülkelere resmi heyetler göndermek suretiyle, tarihi bir görevi başarıyla yerine getirmiştir. Vatan Savaşında iç cephe esastır.

        Türk Tabipler Birliği mevcut yönetiminin, Afrin açıklaması sebebiyle, AKP İktidarı ve Cumhurbaşkanı kurumların  başındaki Türk ve Türkiye ibarelerini kaldırmak istemesi, iç cepheyi zayıflatmakta  savaşan Mehmetçiğimizin moralini bozmaktadır. Devlet aklına uygun bir tarafı yoktur.

TBMM’de Pkk’nın yasal uzantısı olan HDP yöneticilerinin, her fırsatta terörist başlarına “selam göndermeleri” ve meydan okumaları, bir ihanet göstergesidir. Bu nedenle, HDP derhal kapatılmalıdır.

        Türkiye’nin önündeki iktidar formülü bellidir. Vatan bütünlüğünü sağlayacak, Milli direnme ekonomisi yoluyla, üretim ekonomisine geçecek hükümeti işbaşına getirmektir. Vatan Partisi öncülüğünde Milli Hükümet seçeneği önümüzdedir.

     Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü olarak halkımızı Cumhurbaşkanı adayımız, Dr. Doğu PERİNÇEK’i  aday gösteren dilekçeyi  imzalamaya davet ediyoruz.                 

VATAN PARTİSİ Silivri İlçe Başkanı  

LATİF AYDIN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol