Silivri Facebook
banner101

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜNDE TÜM GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK DİLİYORUZ!

 BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜNDE TÜM GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK DİLİYORUZ!

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD), Yönetim Kurulu  3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü için yaptığı açıklamada; ''halkın haber alma hakkının yayın yasaklarıyla, oto sansürle, sansürlerle engellenmediği, gazetecilerin işsizlikle, fiziksel saldırıyla, tutuklamalarla baskı altına alınmadığı bir ülkede yaşamak dileğiyle tüm gazetecilerin 3  Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyoruz.” Dedi.

 3  Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nünde tüm meslektaşlarımıza özgürlükler ve kolaylıklar diliyoruz diye devam eden açıklamada şu ifadelere yer verildi:   Maalesef Türk basını olarak durumumuz pek iç açıcı değil. Basın Özgürlüğü sıralamasında Türkiye 170 ülke arasında 149. sırada gelmektedir (2015). Bütün meslektaşlarımızızn, en zor şartlarda dahi görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri üstün gayret ve çabayı biliyoruz.Baskı, sansür, yoksulluk ve işsizlik kıskacında gazetecilik görevini yerine getiren bütün meslektaşlarımızı kutluyoruz. Haber yaptığı için tehdit edilen, hakaret işiten, dövülen, tutuklanan meslektaşlarımıza büyük sabır ve güç diliyoruz.

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD), Yönetim Kurulu olarak,  3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyor, bu günün tüm basın camiamıza, özgürlük, demokrasi ve başarılar getirmesini diliyoruz...

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD)

  YÖNETİM KURULU

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol