Silivri Facebook
banner101

MHP'DEN SELİMPAŞALI KADINLARA ÖZEL TOPLANTI...

MHP’den Selimpaşalı kadınlara özel toplantı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri İlçe Başkanlığı’nın “Mahallelerimizde Kadın Buluşmaları” toplantıları devam ediyor. Büyükçavuşlu Mahallesi’nden sonra Selimpaşalı kadınlarla bir araya gelen MHP teşkilatı, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katılımıyla kadınların taleplerini dinledi. 
Kahvaltılı programa Başkan Volkan Yılmaz’ın yanı sıra MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Arcan, Silivri Belediye Meclis Üyesi Sultan Aşkın, Selimpaşa Mahalle Muhtarı Hasip Önal, MHP Selimpaşa Mahalle Başkanı Salih Turan, teşkilat mensupları ve kadınlar katıldı. 

  

Yalçın ‘Sizler başımızın tacısınız’ 
Açılış konuşması yapan MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, kadınları önemseyen bir anlayış içerisinde siyaset yaptıklarını ifade ederek, bu tip toplantıların önemli olduğundan bahsetti. Kadının olduğu her işte her ortamda çeki düzen olduğunu belirten Yalçın, “Söz de değil özde bir hizmet anlayışımız var. Son derece kadınları önemseyen ve dertleriyle dertlenen bir belediye başkanımız olduğu için Silivri’miz çok şanslı. Kadınlar başımızın tacıdır ve her zaman onların dinlemeye sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Milletvekillerimiz kadınlara şiddetin önlenmesi ve kadın haklarının korunması gibi konularda TBMM’de yoğun çaba sarf ediyor. Bu anlamda kadını düşünen bir siyasi parti olduğumuzu belirtmek isterim. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi. 

Yılmaz ‘Selimpaşa hak ettiği hizmete kavuşacak’
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Selimpaşa’ya yönelik hizmetlerden bahsederek şu ifadeleri kullandı: “Hem hasbihal hem de fikir alışverişi amacıyla böyle bir toplantı yapılıyor. Çünkü seçim sürecinde sizlerden destek istediğimde beni yalnız bırakmadınız ve uzattığım eli tuttunuz. Sımsıkı tuttuğunuz bu el de beş yıl boyunca sizlerin elini bırakmayacak. Hamasetten değil yürekten söylüyorum bunu. Çünkü sizlerle yol yürümek benim için şeref. Hayatın yükü, bütün zorluklar sizlerin omuzlarında. İşte bu yüke ortak olmak için varım ve elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Çalışmalarımıza başladık, çok şükür bir bir sorunları çözerek ortadan kaldırıyoruz. Beş sene böyle devam edecek. Sizin çocuklarınız, sizin gençleriniz, bütün yatırımlarımız onlara olacak. Biraz sonra sizlere de mikrofon vereceğiz, istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz. Bizler de not alacağız.
Silivri’nin uzak köylerindeki hanımefendileri otobüslerle alıp tiyatro salonumuzda tiyatro izliyoruz. Kültür sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Silivri’nin tüm mahallelerine yaygınlaştırarak bunu yapıyoruz. Silivri artık çarşı meydanından sahilinden ibaret değil. Selimpaşa’mıza yatırımlar artarak devam edecek. Yer tahsisinde bulunduğumuz Yoğurthane mevkiine İBB tarafından 8 derslikli bir kreş yapılacak. Burada sizin çocuklarınız bu kreşte ücretsiz hizmet görecek. Selimpaşa’da spor tesislerinin yapılması için gayretlerimiz devam ediyor. Spor Bakanlığımızla görüşüyoruz. Kavşak yapımı başlıyor, trafik çilesi son bulacak. Mezarlığa yakın bir yerde karakol yapılıyor. İçişleri Bakanımıza da buradan teşekkür etmek istiyorum. Mahalle evlerimiz daha işlevsel hale geliyor. 7/24 çalışıyoruz. Kültür Bakanlığımız ve İBB ile birlikte Selimpaşa’mızın tarihi bir mahallemiz olduğundan hareket ederek buna yönelik çalışıyoruz. Eski evlerin restorasyonuyla ilgili çalışmalarımız var. Müzik okulu ve gençlik merkezi yapılması için çalışmalarımız sürüyor. Aydınlatma ile ilgili sorunları çözüyoruz. 2020 yılında parke taşı ve asfaltlama çalışmalarımız olacak. Selimpaşa’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız” dedi.
Toplantıya katılan kadınlar söz alarak Başkan Yılmaz’a taleplerini iletti. Yılmaz çözüm mesajı verdi. 
Toplantı sonrasında bol bol fotoğraf çektirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol