Silivri Facebook
banner101

SİAD Başkanı Hakan Kocabaş Yetkililere Seslendi...

24.02.2017

BİZDE SİLİVRİ’DEKİ YETKİLİLERE SESLENİYORUZ,

Bilindiği gibi bir süredir gündemimizi Termik Santral oluşturmaktadır.

Ülkemizde, üretim ve sürdürebilir bir yaşam için enerjinin gerekliliğini kimse göz ardı edemez. Ancak çevrenin de yaşanabilir şekilde korunmasına da büyük ihtiyaç vardır. İhtiyaç olan enerjinin, öncelikle çevre ve yaşam değerlerine gerekli özeni gösteren, milli ekonomiye katkı sunan yerli kaynaklardan sağlanması kadar da önemli bir şey olamaz.

Enerjiye en çok ihtiyaç duyan grup olarak bizler, nükleer enerji de dahil olmak üzere kaynaklarımızdan faydalanarak ekolojik çevreyi tahrip etmeyen çalışmaların hepsine de destek olacağız.

Hükümetimiz ve Enerji Bakanlığımızın çalışmaları için de müteşekkir olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Dünyada her geçen gün artan oranda yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliş varken; çalışanlarımızla, ailelerimizle birlikte yaşadığımız Silivri’de bu tür çevreyi kirletici enerjilerden kaçınılması toplum duyarlılığına cevap verilmesi anlamına gelir.

Silivri ve çevresinde oluşan duyarlılığa kayıtsız kalınmasının doğru olmadığını hatırlatmak isteriz.

Kurulacak bir termik santralin toplum kesimleri üzerinde bu kadar tepki görmesinin göz ardı edilemez bir durum olduğunu müşaade etmekteyiz.

Bu konuda üzerimize düşen görev, yetkililere bu projenin gözden geçirilmesini hatırlatmaktır.

Silivri SİAD her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlılığını ortaya koyarak, toplum nabzını tutup, yetkililere duyarlı bir yol göstermeyi önemsemiştir.

Kamuoyumuza ve tüm yetkililere duyururuz.

Saygılarımla.

Hakan KOCABAŞ

SİLİVRİ SİAD

Yön.Kur.Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol