Silivri Facebook

SPOR VE BİSİKLET SPORU ÜZERİNE SÖYLEŞİ- ECZ. AYDIN KESKİNOCAK YAZDI.

SPOR VE BİSİKLET SPORU ÜZERİNE SÖYLEŞİ- ECZ. AYDIN KESKİNOCAK YAZDI...                                                                                25.06.20-SİLİVRİ

BİR SİLİVRİLİ OLARAK SİLİVRİ’YLE İLGİLİ HABERLERİ SİLİVRİ BELEDİYESİ VE SİLİVRİLİYİZ.COM SİTELERİNDEN TAKİP EDERİM.BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI ÇEŞİTLİ İCRAATLARI TAKDİRLE TAKİP EDİYORUM.BİLHASSA SPOR İLE İLGİLİ KAPALI YÜZME HAVUZU, DEĞİRMENKÖY FUTBOL SAHASI VE EN SON BİSİKLET AKTİVİTESİ ÇOK GÜZEL İCRAATLAR.

SAYIN BAŞKANIN BİSİKLET ÜZERİNE DÜŞÜNCELERİNİ OKUDUM. ÇOK OLUMLU BULDUM. BİSİKLET AKTİVİTELERİNİN KALICI OLMASI VE BELİRLİ TARİHLERDE OLMASINI TEMENNİ EDERİM. AYRICA BİSİKLET YOLLARININ YAPIMI DA ÇOK OLUMLU VE BİSİKLET KULLANIMINI ARTTIRACAKTIR. ŞU ANDA YOLLARDA İZLEDİĞİM BİSİKLETÇİLERİN ÇOĞU TRAFİK KAİDELERİNE, SÜRATE, İSTİKAMETE UYMUYOR. OKULLARDA BİSİKLET KULLANIMI ÜZERİNE YOĞUN BİR EĞİTİM VERİLMELİ. BİSİKLET KULLANANLAR EĞİTİLMELİDİR. SİLİVRİSPOR BİSİKLET ŞUBESİ VEYA BİSİKLET KULUBÜ KURULURSA UYGUN OLUR. BİSİKLET SPORU İÇİN SİLİVRİDE BİSİKLET SATAN, BİSİKLET TAMİRCİLERİ DE FİKİR BAZINDA OLAYA KATILMALARI SAĞLANMALI. BAŞKANIMIZIN ULUSAL VE ULUSLARARASI BİSİKLET PROJELERİNİN BAŞARILI OLMASINI DİLERİM.

BİSİKLET SPORU KONUSU AÇILMIŞKEN SPOR ÜZERİNE BİR İKİ FİKRİMİ DE SÖYLEMEK İSTERİM. BÜTÜN SPORLARIN ANASI ATLETİZMDİR. ŞU ANDA ATLETİZM YAPILACAK SPOR ALANLARIMIZ VAR. ATLETİZM HER YERDE, ŞORT VE SPOR AYAKKABISI İLE YAPILAN EN UCUZ EN KOLAY BİR SPORDUR. SİLİVRİ SPOR VE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKULLARDAKİ SPOR ÖĞRETMENLERİ VASITASIYLA ATLETİZME ÖNEM VERDİRMELİ. HER OKULUN FUTBOL, BASKETBOL, VELEYBOL TAKIMLARI OLDUĞU GİBİ ATLETİZM TAKIMLRI, HİÇ OLMASSA KOŞU EKİBİ OLMALI. ZAMAN ZAMAN KOŞULAR DÜZENLENİR. HİÇ KOŞMAMIŞ, ANTREMAN YAPMAMIŞ ÇOCUKLARIMIZ KOŞULARDA FENALAŞIR. BU DEVİRDE ŞAHŞİ SPORLARA ÖNEM VERİLMESİ GEREKİR. ÇOCUKLARIMIZ, BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURMAKTAN DOLAYI ÇOK SAĞLIKSIZ, ZAYIF BÜNYELİ OLDU.” SAĞLAM KAFA, SAĞLAM VUCUTTA BULUNUR.”

TAM BU YAZIMI HAZIRLARKEN SİLİVRİ ABDÜLEZEL PAŞA ORTAOKULUNUN SPORDAKİ ÖRGÜTLENMESİNİ VE BAŞARILARINI OKUDUM. OKUL MÜDÜRÜ ERHAN YAMAN, BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İSKENDER ÖZDEMİR, EMRAH AKBAŞ, EMİNE SEVGİLİ VE SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLARIM. BENİM DUYDUĞUM EN GÜZEL PROJE VE UYGULAMA. GÖNLÜM BU PROJE VE UYGULAMANIN BÜTÜN OKULLARIMIZDA OLMASIDIR.

SPOR ÜZERİNE BİR DİĞER ARZUM DA SİLİVRİDE SU SPORLARI KÜLÜNÜN KURULMASIDIR. SİLİVRİ DENİZ KIYISINDA, UYGUN RÜZGÂRLARI VAR. YELKEN, SÖRF, SUKAYAĞI VE YÜZME SPORLARI YAPAN BİR KÜLÜP KURULMALIDIR. ESKİ TOPRAK OFİSİ KAMPINDAN SONRA BASIN KENT 1’İN TESİSİNE KADAR YARLAR ALTINDA GENİŞ BİR ALAN VAR. DENİZ KLÜBÜ VE TESİSLERİ O MEVKİDE KURULABİLİR. DENİZ KIYISINDA BAŞKAUYGUN YERLER DE BULUNABİLİR.

SON SÖZ; SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANIMIZIN SPORA ÖNEM VERMESİNİ SİLİVRİ HALKI İÇİN ÇOK FAYDALI BULUYORUM. SPOR ÇALIŞMALARI VE AKTİVİTELERİNİN DEVAMLI, KALICI OLMASI İÇİN LÜTFEN SAHİP ÇIKALIM. SAYGILAR.  AYDIN KESKİNOCAK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol