Silivri Facebook
banner88

ZAFER YALÇIN'DAN BASIN AÇIKLAMASI...

Bir milleti millet yapan en büyük özellikleri, dil birliği, din birliği, tarih birliği, kültür birliği, ahlak ve vatan birliğidir. Türk milleti de yüzyıllar boyunca bu değerlerini özümsemiş, korumuş ve kollamıştır. 
Bu değerler milletimizin her zaman kırmızı çizgisini oluşturmuş, şanımıza mazimize herhangi bir saldırı karşısında, bu milletin evlatları çelik zırh gibi siper olmuştur. 

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, “Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dâva başarıya ulaşamaz.” derken, vatan davasının fertleri de az önce ifade ettiğimiz tanımların kutsiyetine sarılarak yüksek kenetlenme örneği sergilemişlerdir.    

Bir milletin tarihinde öyle gelişmeler yaşanır ki, gençliğe ilham geleceğe ışık olur. Karanlık odakları darmadağın eder, karamsar günleri feraset ve saadetle buluşturur.   
3 Mayıs 1944 tarihi Türk milliyetçiliği ve milliyetçiler için büyük önem taşımaktadır.   
Bu tarihten sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, ödenen bedeller ile vatanseverlerin düşman zihniyetlerine karşı yeni bir hakimiyeti doğacaktır.  
3 Mayıs 1944'te Türk gençliği, yabancı ideolojik akımlara karşı milli refleksini ortaya koymuş, Türk vatanında Türklüğü yargılamak isteyenlerin karşısında, baskıcı siyasal koşullara rağmen ülkemizde sivil muhalefetin ilk örneğini göstererek Türk demokrasisine çok önemli bir katkıda bulunmuştur.
Aralarında bilim adamı, aydın, siyasetçi, asker ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3 Mayıs 1944 tarihiyle birlikte başlayan yargılama süreci ve sonrasında 'tabutluk' denilen ölüm hücrelerine atılan Türk milliyetçilerinin acı, keder ve çileyle dolu kutlu mücadelesi, artık Türk milliyetçiliğini bir fikir ve duygu olmaktan çıkarıp destansı bir 'hareket' haline getirmiştir. Bu anlamlı gün, Türk milletine mensubiyetin onur ve şuuruna sahip, manevi ve kültürel değerleri özümsemiş Türk milliyetçileri tarafından ‘Milliyetçiler Günü’ olarak kutlanmaktadır.
Milliyetçilik barış demektir, kardeşlik demektir, huzur ve güven demektir. 
Büyük dava ve fikir adamı Ziya Gökalp, milleti, “Dilce, dince, ahlakça ve güzellik duygusu bakımından müşterek olan, yani aynı terbiyeyi almış fertlerden meydana gelmiş bulunan bir topluluk” olarak ifade etmiştir. Dolayısıyla böyle günler toplumsal açıdan bir ayrışma değil, birleşme, ötekileştirme değil, kültürel manada birlik ve beraberliğin sağlanacağı ve milli bir şuur kazanmaya vesile olacak günledir. 

‪Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin '3 Mayıs Milliyetçiler Günü'nü kutluyor, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere 3 Mayıs 1944'ün milliyetçi kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol