Silivri Facebook
banner88

ZAFER YALÇIN;"AĞUSTOS AYI YÜCE TÜRK MİLLETİNİN KUTLU ZAFER AYIDIR"

Ağustos ayı yüce Türk milletinin kutlu zafer ayıdır. 1071 Malazgirt’te milletimize Anadolu’nun kapılarını açan zaferin ruhu ile 30 Ağustos’ta kazanılan zaferin mücadeleci ruhu aynıdır. Necip Türk milleti vatan müdafaasında vazifeye atılmaktan kati suretle kaçınmamıştır. Ecdadımızın kahramanlık ve fedakârlığı bizlerin her daim gurur kaynağı olmuştur. 
Şanlı tarihimiz nice zaferler ile doludur. İmkânsızlıklar içerisinde kazanılan zaferlerin temeli inanmış yüreklerdir. İstiklal Marşımızdaki “Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.” dizeleri de bu inanmışlığı tarif etmektedir. 
İnanmış yürekler her daim var olacak, birliğimiz ve dirliğimiz yıkılmaz bir kale gibi sapasağlam duracaktır. 
949 yıl önce Malazgirt Zaferi Türk milletinin son yurdunun Anadolu olduğuna işaret, 30 Ağustos ise bunun son tescilidir. Kutlu zaferin bu mutlu yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklar için yardan, candan ve serden geçen aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Ne mutlu Türküm diyene!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol