Silivri Facebook

Ümit Kalko İle Özcan Işıklar Arasında Son Raunt…

Silivrispor’un şampiyon olmasıyla Işıklar’a bir şeyler oldu. Ümit Kalko’ya istifa et diye baskı uygulamaya başladı…

Silivri’de büyük infial yaratan bu baskı, vatandaşlar arasında “şampiyon başkana istifa etsin demek çok büyük haksızlık” diye yorumlandı.

Bazı CHP Meclis Üyeleri, Işıklar olağanüstü genel kurula gidecek, Akgün Duru başkan olacak diye etrafa yaymaya başladı. Genel kurul üyelerine ambargo koymuşlar gibi.

Bu gerginliklere bir son vermek için Silivrispor Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Memiş, Başkan Ümit Kalko’yu ikna ederek Işıklar ile bir görüşme yapılmasını planlıyor ve başarılı oluyor.

Silivrispor Kulübü’nün alt katında bulunan Fes Kafe’de görüşme gerçekleşiyor.

Önce Silivrispor Başkanı Ümit Kalko;: Başkan benimle sıkıntın nedir? Benim 51 yerde okullarım var ve her belediye başkanı ile çok iyi dostluklarım var. Neden sadece 1 belediye başkanı ile sorun yaşıyorum… Takım şampiyon oldu, sorunsuz gidiyor, önümüzdeki yılda devam edip sonra olağan kongreye gideceğim.” Diyor.

Işıklar bütün bu konuşmalar yapılmamış gibi, buz gibi bir ifadeyle;: Ne zaman istifa ediyorsun? Diyor.

İşte bu sözler üzerine Ümit Kalko ayağa kalkıyor ve şiddetle “Başkan ben ne diyorum, sen ne diyorsun, çok istiyorsan olağanüstü kongre için çalışma başlat… Ben de başlatayım, aklıselim kongre üyeleri ne karar verirse o olur.” Diye restini çekiyor.

Mutlu Memiş’te orada donup kalıyor. Ümit Kalko’nun şiddetli tepkisini gören Fes Kafe çalışanları da masaya koşuyor. Olayı hepsi görüyor. Gergin buluşma daha da gerilerek son buldu…

15 Haziran Cumartesi günü festival alanında Silivrispor’un şampiyonluk kutlamaları yapılacak. Belediye başkanı ile Silivrispor başkanının gerginliği ile şampiyonluk kutlanmasın diye bu defa Silivrispor Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Gençoğlu devreye girip Işıklar’a gidiyor, kutlamalara davet ediyor. Hemen ardından Ümit Kalko ile konuşuyor, başkanı davet ettim ne dersin diye soruyor.

Başkan Kalko;: Ramazan ayında küslük olmaz Işıklar’ın da emeği vardır, kutlamalara gelmesinde hiçbir sakınca olmaz ayrıca bir plaket yaptırın ve o gece takdim edelim.” Demesi, nasıl bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

Yaklaşık on yıldır Ümit Kalko’yu tanıyorum. Çok duygusal birisidir ama asla kurumunun ve şahsının haklarını karşı kimseye boyun eğmez… Başarısının en önemli sebebi de budur..

Kısa bir anımı anlatayım da nasıl biri olduğunu anlayın…

Bir gazeteci yaptığı haberde Mektebim Okulları hakkında olumsuz örnekler vermişti… Bir müddet sonra mahkeme ilamı evine geldiğinde, yanıma geldi. Abi Ümit Kalko seni kırmaz, özür dileyeyim davasından vaz geçsin dedi. Hemen Ümit Kalko’yu aradım. Sözümü ikiletmedi bile davadan vaz geçti. Gazeteci kardeşim de yanına gidip özür diledi. Şimdi iyi dost oldular.

Bunu şunun için yazdım, Ümit Kalko çok iyi bir aile reisi ve babası, iş adamı, kararlı ve cesur…

Hatta derki;: Bir dershanede bana haksızlık yapıldı, kızdım ve Mektebim Okulları’nı kurdum.

Yolun açık olsun Kalko, başarılarının devamını dilerim. Sen oldukça Silivri ve Silivrispor çok şey kazanacak.

Sevgiler.

Cihangir Davutoğlu 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol