Silivri Facebook
banner101

Ümit Kalko ve Şampiyonluk Öyküsü…

Kulüp batmış 3 milyon borç var,  

İhsan Atun Silivrispor için pazarlıklar yapıyor, Kongreye az bir zaman kalmış, pazarlık ses kayıtları gazetelerde yayınlanıyor…

Kulüpte keşmekeşlik almış başını gidiyor…

Alacaklılar kapıda, futbolcu ödemeleri yapılamıyor.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar devreye giriyor. Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Silivri sevdalısı Ümit Kalko’yu arayıp Silivrispor’a başkan olmasını rica ediyor.

Kalko’da onca işinin arasında bu ricayı kırmıyor ve kongrede tek aday olarak başkan seçiliyor…

Başkan Ümit Kalko istese tüm borçları öder, takımdaki zorlukları anında aşardı.

Çok akıllı bir kararla Silivrililerin takımlarına sahip çıkıp çıkmayacaklarını görmek için “feda yılı” ilan ederek işe başlıyor.

Silivri esnafı bu çağrıya cevap veriyor ve alacaklarının belirli bölümlerinden vaz geçiyor.

Gerçi faturası bile olmayan 40 bin TL köfte borcu var diye Burhan Soyaslan ortaya çıkıyor, kulübü icraya vereceğim diyor, kiminle dans ettiğini bilmeden.

Başkan Ümit Kalko, vergi dairesine ve savcılığa durumu bildirmek üzereyken; Burhan Soyaslan alacağım var dediği senetten vaz geçmek zorunda kalıyor…

Kulübü ayağa kaldırmakta kararlı olan Kalko, yönetim kurulu üyelerinden 20 bin TL hibe edilmesini istediğinde iki üye bir daha kulübe uğramıyor ama arkasında duran üyeler de var.

Süleyman Gençoğlu ve Mutlu Memiş bunların başında geliyor…

Başkan Kalko’da 750 bin TL ilk etapta kulübe veriyor.

Maddi açıdan toparlanma sürecine giren kulüpte üst üste gelen galibiyetler moralleri de yükseltiyor. Daha sonra alınan beraberlik ve mağlubiyetler üzerine hoca değişikliğine gidiliyor ve  daha önce Başkan Ümit Kalko’nun aklında olan Erdal İşkar teknik direktör olarak göreve geliyor.

Son 9 maçta, iki mağlubiyet, bir beraberlik ve altı galibiyet alınıyor ve play-off hakkı kazanılıyor.

Son beş maç kala, ya! Takım başarılı olursa, ya! Play Off’a kalırsa, ya! Ümit Kalko ününe ün katarsa, en önemlisi de ya! Ümit Kalko siyasete girip belediye başkanlığına aday olursa korkusu Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın uykularını kaçırıyor…

Bir gece yarısı Başkan Ümit Kalko’ya mesaj atıp istifasını istiyor. Bunu kabul etmeyen Kalko’yu, terminalden gelen parayı kesmekle güya yola getireceğini zannediyor.

Ümit Kalko’nun cevabı net ve kesin “ genel kurulda göreve geldim, genel kurulda bırakırım” Işıklar, bakıyor ki istedikleri olmuyor, ne maçlara gidiyor ne de destek oluyor.

Takım Play Off’a kalınca 180 derece dönüş yapıp “ tünelin ucunda ışık görüldü” diye pankartlar astırıyor. Silivrili, takımı ile bütünleşip her yer bayraklarla donatılıp final oynaması kesinleşince rol kapma yarışına giriyor.

Ankara’da Erbaspor ile oynanan final maçına giderken ve maçta fotoğraflar çektirip sosyal medyada yayınlatıp “bakın ben Silivrispor’un yanındayım” imajı çizmeye çalışıyor.

Gerçeği bilenler bu balon gösteriye gülüp geçtiler.

Bilmeyenler de bu yazıyı okuduktan sonra gerçeği görürler.

Ümit Kalko 51 Kampüs 160 okulu ile Türkiye’nin eğitim devi Mektebim Okulları’nın sahibi…

Küçük bir ilçenin belediye başkanı olsa ne olur, olmasa ne olur…

Silivri kıymetini bilip desteğini sürdürdüğü zaman, Silivrispor daha üst liglerde yerini alır.

Vaktini, parasını ve emeğini Silivrispor için veren Ümit Kalko’ya ne kadar teşekkür edilse azdır. Şampiyonluğun mimarı başta Başkan Ümit Kalko olmak üzere yönetim kurulu üyelerine, teknik heyete, kulüpte emeği geçenleri tebrik ederim…

Sevgilerimle.

Cihangir Davutoğlu

Silivriliyiz.COM - Silivri'nin Haber Sitesihttp://www.silivriliyiz.com/cihangir-davutoglu/umit-kalko-ve-sampiyonluk-oykusu-h15522.html

Silivri'nin Haber Sitesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol