Silivri Facebook
banner88

CUMHURİYET MAHALLESİ TEK YÜREK OLDU...

CUMHURİYET MAHALLESİ TEK YÜREK OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri iftarları kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde 2500 kişilik iftar yemeği düzenledi. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral’ında katıldığı sokak iftarında birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. İftar sonrası AK Parti Cumhuriyet Mahalle Başkanı Turan Tosun ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Rıfat Kutlu, yaptıkları açılış konuşmalarında kurulan iftar sofraları için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

BU SOFRALARDA KOMŞULAR BİR ARAYA GELİYOR

Cumhuriyet Mahallesi iftarında konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, “ Ben öncelikle gönül sofralarımızı dolduran siz değerli Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Bu sofralar birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Bu sofralar komşuluk haklarımızın gereğinin yerine geldiği, komşuların bir araya geldiği sofralardır. Bu sofralarda insanların, dinine, ırkına, mezhebine, memleketine bakılmaz. Bu sofralarda herkes kardeştir. Bu sofraların kurarak bizleri bir araya getiren İBB Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyorum. Bizler huzur içinde iftarlarımızı açarken, Müslümanlar için dua ediyoruz. Çünkü Müslümanlar zor günler yaşıyor.Çok şükür bugün Ülkemizin geldiği refah düzeyi çok iyi ama, çevremizdeki komşularımızda akan, Müslüman kanları bizleri üzmekte. Bu süreç Mübarek  Ramazan ayı seçim sürecimizin de birlikte yürümesiyle bir anlamda kazanmış oldu. Bu seçim sürecini de birlikte götüreceğiz.

Ülkemiz, yine çok Demokratik bir süreci yaşayacak. İlk defa halkımız Cumhurbaşkanını seçecek. Bu tarih çok önemli, inanıyorum ki, bundan sonraki nesillerde  çocuklarımız, torunlarımız, bu günleri buraya emek veren, bu davaya bu sürece emek veren bizleri de anacaklardır.Çok önemli bir sürecin içine girdik. Ben katkı sağlayan teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

 Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol