Silivri Facebook
banner9
banner32
banner43

KANDEMİR ÖNERGELERİ İLE MECLİSE DAMGASINI VURDU...
KANDEMİR ÖNERGELERİ İLE DAMGASINI VURDU...
 
SİLİVRİ Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumunda bağımsız meclis üyesi sıfatıyla iki önerge veren Yılmaz Kandemir, sorularına cevap aradı... Başkanlık Makamına havale edilen önergelerin içeriği şöyle:
 
 

BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞI’NA

SİLİVRİ                                                                                                              01.10.2012

 

 

 

 

 

 

                        04.09.2012 tarihinde blog.milliyet.com.tr sosyal medya internet sitesinde Ömer S. Çetin’in yazdığı bir yazıda

                        “Bu kez Hukuk adamları neye ve kime hizmet ettiklerini, ettikleri yeminleri unutup olayı Yargıtay’a taşıyor. Temyiz ediyorlar kararı.. Belediye başkanı bu iki siyasal arkadaşına 12 bin lira civarında tazminat ödüyor.”

                        “Belediye Başkanlığı ve muhasebe müdürlüğü hesabı, kitabı yapıyor ve diyor ki işten çıkarılan adamlara ‘eyyy mahlukatlar biz size 12 bin lira tazminat ödedik. Sizin bu süreçte almanız gereken 9 bin lira idi. Göreve başladınız üç bin lirayı geriye ödeyin.”

                        “Böyle bir saçmalık, böyle bir adaletsizlik, böyle bir şerefsizlik olamaz. Benim inandığım ve güvendiğim hukuk devleti böyle bir namussuzluğa alet olamaz.” diyor

                        Yani açık açık bütün Türkiye’ye hitap eden bir siteden sizin başınızda olduğunuz Belediye Başkanlığı makamının tüzel kişiliğini, muhasebe müdürlüğü personelini ve belediyenin avukatlarını namussuzlukla ve şerefsizlikle itham ediyor.

                        Bu konu hakkında sorularım:

                        1-) Aradan 1 ay geçti. Ömer S. Çetin hakkında ne gibi bir disiplin işlemi yaptınız?

                        2-) Belediye tüzel kişiliğine ve mesai arkadaşlarına belediye çalışanlarından veya müdürlerden biri şerefsiz ya da namussuz derse ne gibi işlem yapacaksınız?

                        3-) Özlem Pehlivan adlı belediye personeli 3-4 kişi arasındaki sohbette size küfür etti diye hemen işten attınız. Ömer S. Çetin’in işine son vermeyi düşünüyor musunuz?

                        4-) Düşünmüyorsanız, size ve Silivri Belediye Başkanlığı tüzel kişiliğine şerefsiz ve namussuz diyen biriyle bu saatten sonra nasıl birlikte çalışacaksınız? Nasıl birbirinizin yüzüne bakacaksınız?

                        5-) Ömer S. Çetin ile aranızda ne gibi derin bir hukuk ve arkadaşlık var ki yazdıklarından sonra derhal işine son verip, yüklü bir tazminat davası açmayı düşündünüz mü?

                        Bu soru önergemin Başkanlık Makamına havalesini Yüce Meclise saygılarımla arz ederim.

 

 

 

 

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi

YILMAZ  KANDEMİR

 
 
 
BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞI’NA

SİLİVRİ                                                                                                              01.10.2012

 

 

 

 

 

 

                        2011 yılı Ağustos ayında Araçlar Amiri Ayhan Öztürk ve Satın Alma Yetkilisi Süleyman Tunca’yı işten çıkartmıştınız. Tabii ki bu kişiler hukuki haklarını aramak için İş Mahkemesi’ne başvurdular ve davayı kazanıp işlerine geri dönüler. Siz de tekrar bu 2 kişiyi belediyede işe başlattınız. Buraya kadar her şey normal. Olması gereken de bu.

                        Bu konu hakkında sorularım:

                        Bu 2 kişinin işlerine son verdikten iki gün sonra sizin tarafınızdan tarafıma resmi bir yazı gönderildi. Bu 2 kişi ile ilgili araştırma yapmamı ve iki gün içerisinde cevap vermemi istediniz. Ben de talimatınız üzerine bu 2 kişi hakkında yüzlerce fatura arasından yalnızca üç adet lastik faturası hakkında 1 ay süreyle detaylı araştırma yaptım ve araştırma neticesini 04.10.2011 tarihinde resmi yazışma ile size ilettim. Şimdi soruyorum: Siz bu resmi yazıyı niye mahkemeye ibraz etmediniz?

                        Bu yazıyı mahkemeye ibraz etmemekle görevi kötüye kullanma suçu işlemiş olmuyor musunuz?

                        Bu 2 kişiyi işten çıkardığınızın ertesi günü 12 bin TL.lik tazminatlarını mahkeme sonucunu beklemeden niye ödettiniz?

                        Bu hareketinizle kamuyu zarara uğratmış olmuyor musunuz?

                        Bu soru önergemin Başkanlık Makamına havalesini Yüce Meclise saygılarımla arz ederim.

 

 

 

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi

YILMAZ  KANDEMİR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.