Silivri Facebook
banner101

KARAKAŞ: SİLİVRİ'DE EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTTİK...
2011-12 Eğitim-Öğretim yılı nedeniyle yazılı açıklamada bulunan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “İktidarımız döneminde, cumhuriyetimiz döneminde yapılandan daha fazla okulu ilçemize kazandırdık. Okullarımızın hem teknik donanımları hem de eksiklerinin giderilmesine yönelik çalışmalarımızla Silivri’de eğitimin kalitesini yükselttik” dedi.
 
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 2011-12 Eğitim-Öğretim yılı nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. AK Parti iktidarında eğitime verilen önemin ve desteğin devrim niteliğinde hizmetler olduğunun altını çizen Karakaş, ““İktidarımız döneminde, cumhuriyetimiz döneminde yapılandan daha fazla okulu ilçemize kazandırdık. Okullarımızın hem teknik donanımları hem de eksiklerinin giderilmesine yönelik çalışmalarımızla Silivri’de eğitimin kalitesini yükselttik” dedi. İKTİDARIMIZ
 
DÖNEMİNDE SİLİVRİ’DE YAPILAN OKULLAR
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, AK Parti iktidarı döneminde Silivri’ye kazandırılan eğitim hizmetlerini şu şekilde açıkladı: “İktidarımız döneminde Silivri’de Çanta İlköğretim Okulu, Fener Köyü İlköğretim Okulu, Silivri İ.M.K.B. Mesleki Eğitim Merkezi, Gümüşyaka Ahmet-Saliha Ölçer İlköğretim Okulu, Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu ek binası, İrfan Sırdaş AEV İlköğretim Okulu, Şerife Baldöktü Kız Meslek Lisesi ek bina, Erguvan Anaokulu, Kavaklı İlköğretim Okulu, Mukaddes Sönmez Anaokulu, Sayalar İlköğretim Okulu, B.Kılıçlı Köyü İlköğretim Okulu, 2007 yılında Celaliye İlköğretim Okulu, Selimpaşa Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu, Alipaşa Anaokulu, İbrahim Yirik Lisesi, Kadıköy İlköğretim Okulu, Şerife Baldöktü Anaokulu, TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Selimpaşa Anaokulu, Sevim-Avni Çoğal İlköğretim Okulu, Gümüşyaka Anadolu Lisesi, Turgut Reis İlköğretim Okulu, Selimpaşa Prof.Dr.Fuat Sezgin Fen Lisesi, Değirmenköy Atatürk İlköğretim Okulu, Abdullah-Aliye Can Anaokulu, Prof.Dr.Besim Üstünel Anaokulu, Fatih İlköğretim Okulu, B.Çavuşlu İlköğretim Okulu, Selimpaşa Lisesi (Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi), Silivri Necip Sarıbekir Ticaret Meslek Lisesi, Selimpaşa İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Silivri Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Lions Leo Dernekleri Esen İbak Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ni halkımızın hizmetine sunduk.
 
TEKNOLOJİ SINIFLARI KURDUK
27 okulumuzda bilgi teknolojileri sınıfı kurduk. Doğalgaz kullanımına başlanan mahalle ve eski beldelerimizdeki okullarımızda doğalgaz tesisatı dönüşümlerini gerçekleştirdik. İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve acil durum hazırlık projesi (İSMEP) kapsamında 13 okulumuzda güçlendirme projesini gerçekleştirdik.
 
KİPTAŞ 2’DEKİ İLKÖĞRETİM OKULU BU YIL EĞİTİME BAŞLAYACAK
İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaptırılan KİPTAŞ 2. Etap Konutları’ndaki ilköğretim okulu, bu yıl eğitime başlayacak. Kapalı spor salonu ve basketbol sahası gibi donanımlar ile özel okulu andıran bu okul, çevre sakinlerinin hizmetinde olacak.
 
DEĞİRMENKÖY ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU EĞİTİME HAZIR
İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Karar Birimi (İPKB) tarafından İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve acil durum hazırlık projesi (İSMEP) kapsamında yapımı tamamlanan Değirmenköy Atatürk İlköğretim Okulu da, yeni binasıyla bugünden itibaren hizmete devam edecek.
 
SEYMEN KÖYÜ’NE 24 DERSLİKLİ, 720 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ İLKÖĞRETİM OKULU YAPIYORUZ Silivri’nin en büyük köylerinden olmasına rağmen yıllardır okulu bulunmayan, öğrencileri taşıma sistemi ile B.Kılıçlı’da okuyan Seymen Köyü’nde yapımına başladığımız İlköğretim Okulu’nun inşaatı devam ediyor. Seymen Köyü İlköğretim Okulu, 700 milyarı bağışçı, 2 trilyon 338 milyarı İl Özel İdaresi imkanlarıyla olmak üzere 3 trilyon 38 milyara mal olacak.
 
ESKİ DEĞİRMENKÖY LİSESİ YIKILDI, YERİNE YENİSİNİ YAPIYORUZ
Anadolu’nun en ücra yerlerindeki eski ilköğretim okullarını andıran tek katlı, yaklaşık 60 yıllık Değirmenköy Lisesi bu yıl yıkıldı ve yeni binanın yapım çalışmalarına başlandı. 5 katlı, 720 öğrenci kapasiteli olarak inşa edilen ve 3 trilyon 433 milyara ihale edilen okulda inşaat faaliyeti devam ediyor. Lisenin yan tarafında eski müştemilatların yıkılıp yolun da lise sınırları içine katılmasını, Silivri Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısında önerge ile sunduk. Bu teklifimiz Silivri Belediye Meclisi’nin İmar Komisyonu’nda görüşülmeye devam ediyor.
 
MEVCUT OKULLARDAKİ ONARIM VE ÇALIŞMALAR
2003-2011 yılları arasında Silivri’deki tüm okulların bakım ve onarımını gerçekleştirdik. 2010 ve 2011 yılında; Alipaşa Fethi Erkoç İlköğretim Okulu’nun ısıtma tesisatı ve genel onarımı, Çayırdere İlköğretim Okulu’na çevre duvarı yapımı, Danamandıra İlköğretim Okulu’nun ısıtma tesisatı ve genel onarımı, Değirmenköy Fevzipaşa İlkğretim Okulu’nun elektrik ve ısıtma tesisatı ile büyük onarımı, Gazitepe İlköğretim Okulu’nun çevre duvarı yapımı, İbrahim Yirik Lisesi’nin dış cephe ısı yalıtımı, Lions Leo Dernekleri Esen İbak Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin mantolama, yangın tertibatı ve su deposu yapımı, Namık Kemal İlköğretim Okulu’nun gene onarımı, elektrik ve ısıtma tesisatı, sıhhi tesisat yapımı, Ortaköy Sezin Öztaş İlköğretim Okulu’nun mantolaması ve genel onarımı, Piri Mehmet Paşa İlköğretim Okulu’nun çatı onarımı, Sayalar İlköğretim Okulu’nun genel onarımı, Selimpaşa Ahmet Ziylan İlköğretim Okulu’nun dış cephe mantolaması, iç boyası ve yer döşemesi, Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’nin genel onarımı, Selimpaşa İlköğretim Okulu’nun genel onarımı, Selimpaşa İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin genel onarımı, Selimpaşa Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun sıhhi tesisat ve genel onarımı, Silivri Lisesi’nin çatı tadilatı işlemlerini gerçekleştirdik.
 
2012 YILINDA 6 OKUL YAPILMASI PLANLANIYOR
2012 yılı yatırım programında ise B.Çavuşlu 60.Yıl İlköğretim Okulu’nun yıkılıp 300 öğrenci kapasiteli olarak yeniden yapılması, Ortaköy Sezin Öztaş İlköğretim Okulu’nun yıkılıp 450 öğrenci kapasiteli olarak yeniden yapılması, Çeltik Köyü İlköğretim Okulu’nun yıkılıp 80 öğrenci kapasiteli olarak yeniden yapılması, Mimarsinan Mahallesi’nde yeni İlköğretim Okulu yapılması, Yeni Mahalle’de yeni İlköğretim Okulu yapılması, 75. Yıl Cumhuriyet Okulu’na 400 öğrenci kapasiteli ek bina yapılmasını planlıyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol