Silivri Facebook

VEFA İFTARINDA BULUŞTULAR...

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı Ramazan ayı programı dahilinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Müjdat Gürsu Spor Tesislerinde STK’lara ve AK Partinin çeşitli kademelerinde görev alan teşkilat mensuplarına Vefa İftarı verdi.

STK’LAR VE AK PARTİLİLER VEFA İFTARINDA BULUŞTU

Vefa İftarına,  AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Tülay Kaynarca, İl Yönetim Kurulu üyesi ve Silivri ilçe  Koordinatörü Ferhat Sakallı, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral ve Yönetimi, AK Parti İstanbul Kadın Kolları yönetim Kurulu üyesi Kübra Salman, Eski İlçe Başkanı Metin Karakaş, Eski Belediye Başkanı Hüseyin Turan,  Selimpaşa eski Belediye Başkanı Ahmet Yağçıoğlu, Meclis üyeleri, AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Zinnet Demirel ve yönetimi,  Gençlik kolları Başkanı Ferhat Gezeren ve yönetimi, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren ve Mahalle Muhtarları, Silivri Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri,  Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ercan Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri, Esnaf Odası Başkanı Nuray Koçer ve yönetim kurulu üyeleri, Şoförler Odası Başkanı Recep Akıncı ve yönetim kurulu üyeleri ile STK temsilcileri ile AK Partinin kuruluşundan bu güne kadar partinin çeşitli kademelerin de görev alan partililer katıldı.

 

 AK Parti Silivri  İlçe Başkanı Dilek Demiral yaptığı konuşmasında; Silivri’mizin STK temsilcileri, İş Adamları ve teşkilatımızın kurulduğu günden bu güne kadar görev yapmış, tüm dava arkadaşlarım. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Canı yürekten hepinize çok teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz orucu  kabul eder inşallah, Dualarımız kabul olsun.

 

PAYLAŞ Kİ KARDEŞ OLASIN

 

Değerli dostlar biz sokak iftarlarımızı düzenliyoruz. Büyükşehir belediyemiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz sokak iftarlarında ki amaç; “Paylaş ki kardeş olasın” Belki de biz birbirlerini tanımayan komşuları, bir araya getiriyoruz. Bu sofralarda tanışılıyor, hasbıhal ediliyor. Fakat bu günkü iftarın ayrı bir önemi var. Bütün teşkilatımız katıldı, adı vefa iftarı oldu. Vefa çok önemli hayatımızda, hepimiz belki gündelik hayatın içerisinde bir takım şeyleri kaçırıyoruz, görüşemiyor ve bir birimizi arayamıyoruz. Hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Kuruluşundan bu güne kadar görev yapan bütün arkadaşların çok önemli emekleri var bu teşkilatta. Bu teşkilatın bu günlere gelmesinden dolayı, hepinizden Allah razı olsun. Ve biz iftarlarımızı açarken çok önemli, Müslümanlar için dua ediyoruz. Çünkü Müslümanlar zor günler yaşıyor. Çok şükür bugün Ülkemizin geldiği refah düzeyi çok iyi ama, çevremizdeki komşularımızda akan, Müslüman kanları bizleri üzmekte. Bu süreç Mübarek  Ramazan ayı seçim sürecimizin de birlikte yürümesiyle bir anlamda kazanmış oldu. Bu seçim sürecini de birlikte götüreceğiz.

 

İLK DEFA HALKIMIZ CUMHURBAŞKANINI SEÇECEK

 

Ülkemiz, yine çok Demokratik bir süreci yaşayacak. İlk defa halkımız Cumhurbaşkanını seçecek. Bu tarih çok önemli. Ben inanıyorum, bundan sonraki nesillerde  çocuklarımız, torunlarımız, bu günleri buraya emek veren,bu davaya bu sürece emek veren bizleri de anacaklardır. Çok önemli bir sürecin içine girdik. Ben katkı sağlayan teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

Silivri AK Parti İlçe Teşkilatından Sorumlu AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Sakallı’da yaptığı konuşmada; Katılımcılara teşekkür ederek. Bu gün İstanbul’umuzun her ilçesinde vefa iftarları düzenleniyor. Bu İftarlar hem birlikteliğimizi sağlayacak hem de önümüz de ki ay yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin çalışmalarını startı olacaktır dedi.

KAYNARCA: “ÖZÜNDE VEFALİ OLMAK VARDI”

AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca yaptığı konuşmada: “Bugün vefa iftarında bir aradayız. Dostluk, sevgi ve saygı ile başlar ama vefa ile devam eder. Devamının özünde vefalı olmak vardır. Bugün hepinizi burada görmekten mutluluk duydum. Hoş geldiniz sefa geldiniz. İstanbul’un her noktasında tıpkı burada olduğu gibi gönül sofraları kuruluyor. Evlerinizde çok daha güzel yemekler yapabilir daha güzel sofralar kurabilirsiniz. Ama bu sofralara gelerek, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi gösteriyorsunuz. Akrabalarınızla, komşularınızla, beraber bu gönül sofralarını dolduruyorsunuz. Ramazan ayının bereketi ve rahmet ile dünya üzerinde bizlerden dua bekleyen, Mısır’da ki, Suriye’deki, Filistin’deki ve daha birçok Müslüman ülkelerde ki kardeşlerimize de dua etmeyi unutmayalım. Ben bu güzel birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor. Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol