Silivri Facebook

Ayfar A.Ş İşçi Kıyımı Yapıyor...
Türk Metal Sendikası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Şimşek, işten atılan 15 işçi ile beraber yaptığı basın toplantısında Ayfar A.Ş’nin işçi kıyımı yaptığını söyledi…
 
Şimşek konuşmasına şöye devam etti: “ Bugün yasalarımızla belirlenen pek çok kural ne yazıktır ki ülkemizde göz ardı edilmekte ve işçi yer yer adeta köle gibi çalıştırılmaktadır. Sendikal düzen bu yüzden vardır, sendikalı düzende işçinin ekmeğinden çalınamayacağı için, AZ ÜCRET ÇOK İŞ diyerek emeğe saygısızlık yapılamayacağı için, sendikalı düzende iş yasaları eksiksiz uygulanacağı için, sendikalı düzende çalışanın önce insan olduğu unutulmayacağı için kabullenilememektedir... Türk Metal Sendikası AYFAR şirketinde bir süre önce işçisine ve adına yakışır bir örgütlenme örneği başlatmıştır. Fakat ne yazıktır ki iş veren işçisine bu Anayasal hakkına destek olacağı yerde, çalışanlarını anlamsız baskılarla tesir altına almaya çalışmaktadır. Bizler profesyonel sendikacıyız ve işçimizle kol kola girdiğimizde asla yıkılmayız. İşçimizin haklarını savunmak temel görevimizdir. Gelin, siz de amacı üretmek kazanmak ve kazandırmak olan bu emek iradesi ile “el ele - omuz omuza durun’’ diyoruz’’ dedi.
 
Basın toplantısında ayrıca Silivri’de işçi çıkartılmıyor diyen SİAD Başkanı Kadir Baran’a gönderme yapan işçiler “ elbette çıkarmazlar 600-650 TL alan işçiyi boğaz tokluğuna çalıştırıyorlar, Ayfar’da 300 civarı işçi çalışıyor, bunun 150’si sendikaya üye oldu, sendikalaşmanın önüne asla geçemeyecekler, biz sadece insan gibi üretip, insan gibi yaşamak istiyoruz’’ dediler.
 
Türk Metal Sendikası İstanbul Şube Başkanı Tufan Şimşek Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a seslenerek “ sıkıntılarımızı çok iyi bilen başkanın sorunumuza el atıp çözüme kavuşturması için yardımına ihtiyacımız var’’ dedi.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol