Silivri Facebook
banner88

KARAKAŞ'IN BERAT KANDİLİ MESAJI...

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Berat Kandili mesajında şu ifadeleri kullandı: “Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdecisi olan Berat Kandili’nin heyecanını yaşıyoruz.
Dünya işleriyle meşgul bir topluma birlik ve beraberlik aşılayan, insanlar arasındaki sevgi, saygı, iletişimi kuvvetlendiren bu mübarek gün ve geceler, kötü duygulardan arınmamız açısından vesile olmaktadır. Selamlaşmaktan bile uzak olan insanların, kandil gibi manevi günler ve gecelerde hiç tanımadığı birisiyle bile paylaştığı sevinç, toplumsal birliğimizin manevi yönden en güçlü dinamiklerinden olmaktadır.
Berat Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, gecenin karanlığından güneşin ışığına ulaşmamız gibi yeni bir sayfa, yeni bir heyecan, yeni bir umudu da beraberinde taşımaktadır. O yüzdendir ki, dinimiz bu mübarek gün ve geceleri dargınlıkların sona ermesi, aile, dostlar, tüm inananlarla o hazzın yaşanması için vesile kılmıştır.
Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala ülkemizin ve İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni tebrik eder, bu mübarek gecenin İslam aleminin birlik ve beraberliğine, birlikteliğimizin güçlenmesine, barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol