Silivri Facebook
banner88

SİLİVRİMİN DUYARLI İNSANLARI SİZLERE SESLENİYORUZ...

eymen%20(3)[1]

Silivri Küçük Eymen için seferber oldu

Doğuştan kalp ve böbrek anomalisi olarak dünyaya gelen ve şu an 18 aylık olan olan Eymen Ali Kal için Silivri seferber oldu.

Henüz 2 aylıkken anjio, 3 aylıkken de kalp ameliyatı yapılan minik Eymen için, Silivri’de bir çay bahçesinde toplanan gönüllü vatandaşlar 3 ay içerisinde ameliyat yapılması gereken Eymen için yardım kampanyası başlattı. Yapılacak olan ameliyat için yaklaşık 350 bin lira gereken aile için İçişleri Bakanlığı İl Dernek Başkanlığından 500 bin TL ye kadar yardım toplamak için yasal izinler alındı. Minik Eymen’in hastalığı hakkında bilgi veren anne Tuba Çakmak kal “Benim canımın canı bebeğim dünyaya kalp ve böbrek hastası olarak geldi. Eymen 2 aylıkken anjiyo ve 3.ayında tam düzeltme ameliyatı oldu. Hemen ardından komplikasyonlarımız başladı çok hızlı büyüyorlar ve kalpleri bu hızlı değişimlere uyum sağlayamıyor. Simdi 18 aylık ve kalbi ne yazık ki her dakika daha kötüye gidiyor. Üstelik geçen zamanla mevcutta oluşan problemin hızla artan basıncı sebebiyle kapakçıklarını zorluyor ,her kanı pompaladığında onlara zarar veriyor ve bu geri dönüşü çok zor yollara sürüklüyor bizi. Şimdi ilk ameliyatından da zor olan bu tamiri öyle bir el yapmalı ki hem onu kaybetme riskimiz, hem tekrar tekrar yaşanma riski az olmalı ve birde artık pil riskimiz var tabi. Eymen’in ikinci ameliyat kararı çıktığında kalp kardeşlerim sayesinde ulaşmayı başardığım Türkiye’de okuyup ülkesine İsviçre’ye dönmüş ve her fırsatta Türk olduğunu söyleyen Ordinaryüs Dr. Afksendiyos Kalangos hocamın ellerine Rabbimiz de izniyle yavrumu emanet etmek istiyorum. Çok korkuyorum dediğimde bir gün Allah büyüktür demişti bana kulağımdan silinmez. Bizim için her yolu denedi Istanbul da yapmak istedi olmadı, İsviçre’de yardımsever fonuyla yapmak istedi vaktimiz yetmedi. Hastanenin göndereceği faturayı bekliyoruz ama ortalama 350 -500 bin TL arası bir bütçe gerekiyor. İçisleri Bakanlığı İl Dernek Başkanlığından 500 bin TL ye kadar yardım toplamak için yasal izinler alındı. Sosyal medya desteğiyle ve Silivri'de ki güzel dostlarımla yapacağımız konser, kermes ve diğer etkinliklerimizle Allah'ın izniyle başaracağız.”dedi.

Silivri’de Eymen’in sağlık durumunu yakından takip eden yardımseverler, gerekli olan parayı tamamlayabilmek için konser, kermes ve birçok yolu denemek için kolları sıvadılar. Silivri, minik Eymen için seferber oldu.

 İş Bankası Şube=Silivri/İstanbulHesap: Tuba Çakmak Kal, Bülent Kal, Ömer Çakmak adınadır, Hesap Numarası=1260- 0831270 İban Numarası=TR84 0006 4000 0011 2600 8312 70

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol