Silivri Facebook
banner88

5 Günde 5 Bin 500 Ağaç...

SİLİVRİ’YE 5 BİN 500 AĞAÇ DİKİLDİ!
Silivri Kaymakamlığı, Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silivri Orman İşletme Şefliği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Silivri’de 5.500 ağaç toprakla buluştu.

İstanbul Valiliği Çevre Eğitim Projesi (ÇEP) kapsamında, Silivri Kaymakamlığı, Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silivri Orman İşletme Şefliği’nin işbirliğiyle Kurfallı ve Çeltik köylerinde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirildi. Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol, Silivri Belediye Başkan Vekili Tülay Sinkil, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, Belediye Başkan Yardımcıları Elif Bilici ve Zafer Ercan,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit Bayar ile çok sayıda öğrencinin katıldığı proje kapsamında, 5.500 ağaç toprakla buluşturuldu. Silivri Kurfallı ve Çeltik Köyleri’nde gerçekleşen ağaçlandırma çalışmaları beş gün boyunca devam etti.
Öğrencilerde ve gençlerde çevre bilinci oluşturarak, onların çevrelerine karşı daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen etkinlikte, ilçe protokol üyeleri de gençlerle birlikte ağaç dikimine bizzat katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol