Silivri Facebook
banner88
banner43

ERTELEMELİ MECLİS TOPLANDI...

OCAK AYI MECLİSİ GÖRÜŞÜLDÜ

Silivri Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın I. Birleşiminin I. Oturumu’nda görüşülen gündem maddelerinden yedisi karara bağlanırken, diğer gündem maddeleri ise ilgili komisyona havale edildi.

 

Silivri Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 6 Ocak 2014 Pazartesi Günü saat 15.30’da gerçekleştirildi. Üç gündem maddesinin de ilavesiyle toplam 13 maddenin görüşüldüğü toplantıda; yedi madde karara bağlanırken, altı madde ise ilgili komisyonlara havale edildi.

 

KARARA BAĞLANAN GÜNDEM MADDESİ

-Belediye Meclisinin 2014 yılı çalışma takviminin görüşüldüğü 1. gündem maddesi, oy birliğiyle karara bağlandı.

- Gündemin 2. Maddesinde Denetim Komisyonu seçildi. Gizli oylamayla seçilen Komisyonda; CHP’li Meclis Üyelerinden Ahmet Yücegök, Suna Göçengil, Tülay Sinkil; AK Partili Meclis Üyelerinden de Yalçın Yönet ve Tamer Şişman yer aldı.

- 5. Gündem maddesi olan Belediyemizde 2014 yılında geçici işçi çalıştırılması oy birliğiyle kabul edildi.

- Belediyemizde 2014 yılında mevsimlik işçi çalıştırılmasının görüşüldüğü 6. Gündem maddesi, oy birliğiyle karara bağlandı.

-7. Gündem maddesi olan Belediyemiz kadrolarında derece değişikliğinin onaylanması, oy birliğiyle karara bağlandı.

-Gündemin 10. Maddesi olan Silivri Beyciler Köyünün dahili eski anons sisteminin yenilenmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

- Gündeme 12. Madde olarak ilave olan Silivri Bekirli Köyüne pazar yeri ve düğün töreni için kapalı alan yapılması da oy birliğiyle karara bağlandı.

 

KOMİSYONA HAVALE EDİLEN GÜNDEM MADDELERİ

- Belediyemiz 2014 Mali yılında uygulanacak tarife ücretlerine ek yapılması ve ek tarife ücretlerinin tespit edilmesinin görüşüldüğü 3. Gündem maddesi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na,

- Gündemin 4. Maddesinde görüşülen Silivri Ortaköy Mahallesi, 566 ada, 1 parseldeki belediye hissesi satışı, Plan Bütçe ve İmar Komisyonu’na,

- 8. Gündem maddesinde görüşülen Silivri Yeni Mahalle 1/1000 ölçekli uygulama imar planına yapılan itirazların, İmar Komisyonu’na,

-Mülkiyeti belediyemize ait Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 45 ada 1 parseldeki taşınmaz üzerindeki balık lokantasının faaliyet konusu değişikliğinin görüşüldüğü 9. Gündem maddesi, Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu’na,

- Gündeme 11. Maddeden ilave olarak görüşülen Belediyemizde sözleşmeli personel çalıştırılması, Plan ve Bütçe Komisyonu’na,

-13. Madde olarak ilave edilen Mahkeme tarafından iptal edilen 55 ada, 2 parsele ilişkin bölümün yeniden uygulama imar planı hazırlanması da İmar Komisyonu’na havale edildi. Silivri Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu, 10 Ocak 2014 Cuma Günü saat 14.30’da Silivri Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.