Silivri Facebook
banner88

Işıklar Başsavcı ve Avukatları Ziyaret Etti...

IŞIKLAR AVUKATLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Silivri Baro Temsilciliği’ne ziyarette bulundu. Işıklar; “Hukukun adalete uygun olarak tecelli etmesinde çok önemli bir misyon üstlenen avukatlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Silivri Baro Temsilciliği’ni ziyaret eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, tüm avukatların gününü kutladı. Avukatların kutsal bir görev yaptığını ifade eden Işıklar; “Bireylerin en önemli haklarından birisi olan savunma hakkını üstlenen siz avukatlarımızın gününü kutluyor, sağlık ve başarı dolu günler diliyorum” dedi.

AVUKATLARA ANLAMLI HEDİYE
Başkan Işıklar, büyük bir çalışma sonucu 200 bin belge içinden Silivri ile ilgili olanların derlendiği ‘Osmanlı Belgelerinde Silivri’, ‘Mili Mücadeleden Cumhuriyete Silivri’ ve Profesör Doktor Tayfun Akkaya’nın ‘Silivri’ konulu doktora tezi olmak üzere üç ayrı tarih kitabını set halinde avukatlara hediye etti. Işıklar’ın bir önceki Avukatlar Günü’nde hediye ettiği kalem setlerini hala kullandıklarını ifade eden avukatlar, tarihi kitapların çok daha anlamlı bir hediye olduğunu söyleyerek, Başkan Işıklar’a teşekkür etti.

SAVCI VE HÂKİMLERİ DE ZİYARET ETTİ
Silivri Baro Temsilciliği’nde avukatların gününü kutlayan Başkan Işıklar, daha sonra hakim ve savcılara da ziyarette bulundu. İlk olarak Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta’yı ziyaret eden Işıklar, kendisine Silivri ile ilgili önemli bilgi ve belgelerin yer aldığı tarihi kitaplardan hediye etti. Başkan Işıklar daha sonra diğer savcı ve hakimleri de ziyaret ederek, onlara da tarihi kitaplardan takdim etti.

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NİN AVUKATLARI UNUTULMADI
Silivri Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Başkan Işıklar, Hukuk İşleri Müdürü Meltem Karşıyaka ve personelinin gününü kutlayarak, onlara pasta hediye etti.

 

 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol