Silivri Facebook
banner88

SİLİVRİ ŞEHRİ YAYALAŞIYOR...

SİLİVRİ’DE CADDE VE SOKAKLAR YAYALAŞIYOR

Silivri Belediyesi tarafından yapılan tretuvarların genişletilerek yenilendiği düzenlenme çalışmaları ilçe genelinde eş zamanlı olarak devam ediyor.

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın, ilçe genelinde başlattığı modern yol düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tretuvarların genişletilerek yaya yürüyüş yollarının arttırıldığı çalışmalar İnönü Caddesi ve bağlantılı sokakları ile Ali Çetinkaya Caddesi ve Aziz Sokak’ta çift taraflı olarak devam ediyor.

 

YAYA YÜRÜYÜŞ YOLLARI ARTIYOR

İnönü Caddesi’nde ilk etapta Shell arkası, Mektebim Okulu önü ve Dilek Sokak’ta başlatılan çalışmalar iki tarihi köprü arasında kalan İnönü Caddesi ve Malkoç Sokak’ta da devam ediyor. Eş zamanlı olarak Erseven Sitesi’nin yola bakan kısmı ile Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu önünü de kapsayan İnönü Caddesi’nde de devam eden düzenleme çalışmalarının iki hafta içinde tamamlanması planlanıyor.

 

DÜKKÂNLAR DOLUYOR, VİTRİNLER DEĞİŞİYOR

Yaya yürüyüş yollarının genişletilerek insan sirkülasyonun arttırılmasının, buna bağlı olarak da ekonomik ve kültürel hareketliliğin amaçlandığı çalışmalar henüz tamamlanmadan bölgede esnaf hareketliliği yaratmaya başladı. Cadde ve sokaklarda uzun yıllardır boş duran dükkânlar dolmaya, esnaf vitrin değiştirmeye başlayarak Silivri genelinde çağdaş adımlar atılıyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol