Silivri Facebook
banner88

TURAN ANNELERE SESLENDİ...

TURAN’IN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

"Bizleri dünyaya getiren, tüm yaşantısını yavrularına adayan, fedakarlıktan kaçınmayan ailenin temel direği annelerimizi sene de bir gün değil, her an, her dakika hatta her saniye saygı ve sevgiyle hatırlamalı, anmalıyız.

Unutmayalım ki, bir toplumun değeri, kalitesi annelerine verdiği değer, ortaya koyduğu saygı ve sevgiyle ölçülür. Toplumlarda karşılıklı sevgi ve saygı ne kadar gelişir yayılırsa o kadar mutluluk ve huzur hâkim olur. İşte tüm bunların da temelinde cennetin ayakları altında olduğu annelerimiz yatmaktadır.

İnsanı okul hayatından önce ve sonrasında temel eğitimi veren, iyi ve topluma yararlı bir neslin yetişmesinde annelerin emeği tartışılmaz. Hayatta bizleri iyi ve kötü arasındaki farkı öğreten annelerimizdir. Bu nedenle sadece insanlarda değil, tüm canlılar âleminde annelik duygusu kutsaldır. Anne, gerektiğinde yavruları için gözlerini kırpmadan hayatlarından vazgeçebilme fedakârlığını yapabilendir. Allah’ın rahmeti anneler ile açık bir şekilde görülmektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.S) emretmiştir ki "Annelerinize öf bile demeyiniz." Hayatımızın her anında ayakları öpülesi annelerimizi sevelim, sayalım ve özellikle de yaşlılık dönemlerinde onları başımızın tacı yapalım. Çünkü onlara olan borcumuzu ödeyebilmemiz asla ve asla mümkün değildir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutluyor, saygı, sevgi ve şükranla ellerinden öpüyorum.”

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol